Články odjinud

Smrtící horko: Vlna veder už má ve Španělsku desátou oběť, muž zkolaboval na ulici v Barceloně

Smrtící horko: Vlna veder už má ve Španělsku desátou oběť, muž zkolaboval na ulici v Barceloně

Vlna veder si ve Španělsku od minulé středy vyžádala deset lidských životů, včetně čtyřicetiletého Němce, který šel pouť do Santiaga de Compostela. Informoval o tom španělský server eldiario.es. Poslední obětí se stal v úterý starší muž, který zkolaboval na ulici v Barceloně. Vysoké teploty, které ve Španělskou o víkendu dosáhly až 46,6 stupně, od pondělka klesají.

Ochlazení na Pyrenejský poloostrov přinesla studená fronta z Atlantiku, která už způsobila bouřky na severu země. Meteorologové ale očekávají, že se vlna veder v pátek vrátí.

INFOGRAFIKA DNE: TeploINFOGRAFIKA DNE: Teploautor: INFO.CZ

První obětí tropického horka se ve Španělsku minulou středu stal osmačtyřicetiletý dělník, který zemřel v regionu Murcia při práci na stavbě dálnice. V témže regionu zemřel ve čtvrtek osmasedmdesátiletý muž, který pracoval na poli.

Čtyři lidé zemřeli od středy v Katalánsku. V pátek to byl bezdomovec v Barceloně a další dva lidé bez dokladů o víkendu v Tarragoně. Čtvrtou obětí se stal v úterý v Barceloně dvaašedesátiletý muž.

Také v regionu Extremadura, který leží u portugalských hranic a kde zaznamenali o víkendu nejvyšší teploty (přes 46 stupňů), zemřeli čtyři lidé. Ve čtvrtek zemřel šestašedesátiletý muž u obce Logrosán, v sobotu podlehla horku pětasedmdesátiletá žena v obci Zarza la Mayor a v neděli jedenasedmdesátiletý muž v nemocnici ve městě Villanueva de la Serena.

Čtvrtou obětí veder v regionu Extremadura se stal čtyřicetiletý německý poutník, který šel z andaluské Sevilly nejdelší trasu pouti do Santiaga de Compostela. O jeho úmrtí v obci Caňaveral v provincii Cáceres informovala policie v pondělí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud