Syn mu visel z balkonu, on lovil Pokémony. Rodina, které zachránil dítě „Spiderman uprchlík“, promluvila | info.cz

Články odjinud

Syn mu visel z balkonu, on lovil Pokémony. Rodina, které zachránil dítě „Spiderman uprchlík“, promluvila

Dvaadvacetiletý malijský přistěhovalec Mamoudou Gassama, který v Paříži záchránil malého chlapce visícího z balkonu, je oslavován jako hrdina. Video, kde neohroženě šplhá do čtvrtého patra, nasbíralo během krátké doby miliony shlédnutí. Gassama si za svůj odvážný počin vysloužil francouzské občanství a hlavně neskonalé díky chlapcovy rodiny.  

Chlapec v Paříži žije pouze se svým otcem. Podle francouzských vyšetřovatelů odešel otec v době incidentu na nákup a nechal doma chlapce samotného. Venku se však zdržel při hře Pokemon Go. Otce, který byl zadržen a obviněn ze zanedbání rodičovské péče, v pondělí propustili z vazby. Se synem se setkal za dohledu sociálních pracovnic. 

Matka chlapce momentálně pobývá na ostrově Reunion, odkud oba rodiče pocházejí. O incidentu se dozvěděla od francouzské policie, která ji chvíli poté kontaktovala. Pouhou půl hodinu před celou událostí přitom s otcem i dítětem telefonovala. „Věci se mohly vyvinout mnohem hůř, ulevilo se mi,“ řekla matka chlapce a dodala, že se nemůže dočkat setkání s rodinou. 

Tvrdí, že je manžel incidentem otřesený a i když jeho čin nemůže omluvit, „mohlo se to stát komukoliv“. Do Paříže se plánovala přestěhovat v červnu i s druhým, ročním synem. Podle zpravodajství BFM však přijede již dnes.

Chlapcova babička, která také žije na ostrově Reunion, řekla rádiu RMC, že ji fotky ze  záchrany vnuka velice zasáhly a posílá Gassamovi mnoho díků. „Je opravdový hrdina,“ prohlásila.

Gassama se do Francie dostal v září 2017 přes Středozemní moře. V zemi žil až dosud nelegálně. Dnes ale obdržel francouzské občanství, které mu slíbil udělit prezident Emmanuel Macron, s nímž se včera Gassama setkal. Mladý Malijec dnes rovněž navštívil hasičskou stanici, která mu nabídla práci.   

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud