U Turecka se potopila loď s migranty mířící na řecký Kos. Dvě ženy nehodu nepřežily | info.cz

Články odjinud

U Turecka se potopila loď s migranty mířící na řecký Kos. Dvě ženy nehodu nepřežily

Nejméně dva mrtvé si vyžádala nehoda lodi, která se potopila nedaleko přístavního města Bodrum na jihozápadě Turecka. Dalších šestnáct běženců bylo zachráněno, po jedné ženě se stále pátrá. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na tureckou pobřežní stráž.

Dvěma oběťmi, které při této nehodě u tureckých břehů zemřely, jsou ženy. Většina ze zachráněných migrantů pochází z Iráku, jeden je ze Sýrie. Skupina se chtěla doplavit na řecký ostrov Kos.

Z Turecka do Řecka se každý týden snaží přeplout stovky migrantů, zatímco jiní se pokouší dále do Evropy dostat přes řeku u hranice mezi Řeckem a Tureckem.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud