Články odjinud

Útok v Londýně: Brit súdanského původu najel do lidí před parlamentem záměrně, řekl prokurátor

Útok v Londýně: Brit súdanského původu najel do lidí před parlamentem záměrně, řekl prokurátor

Brit súdánského původu, který minulý týden najel autem do lidí u britského parlamentu, jednal úmyslně a svým činem chtěl s největší pravděpodobností vyslat "politické poselství". Podle agentury Reuters to řekl prokurátor u soudu, před kterým 29letý Salih Khater obviněný z pokusů o vraždu dnes poprvé stanul. Útočník při incidentu, který úřady již dříve označily za teroristický, zranil tři lidi.

Khater dnes u soudu promluvil, jen aby potvrdil své jméno, datum narození, státní příslušnost a adresu. Soudkyně následně rozhodla, že se muž vrátí do vazby. Před soudem by měl útočník, který nežádal o propuštění na kauci, stanout opět 31. srpna.

Britská policie případ z minulého týdne vyšetřuje jako teroristický čin. Podle dnešního prohlášení prokurátora Khater najel do skupiny cyklistů u britského parlamentu úmyslně. Útočník byl zadržen na místě. Obviněn je nejen z pokusu o vraždu civilistů, ale i policistů.

Pokud se prokáže, že šlo o teroristický útok, bude již druhým u budovy britského parlamentu v Londýně za poslední dva roky. Loni v březnu zaútočil nejdříve na chodce na Westminsterském mostě a poté na policistu u Westminsterského paláce, sídla britského parlamentu, britský muslimský konvertita Khalid Masood. Při atentátu zahynuli čtyři lidé.

 

Články odjinud