V Německu žije rekordní počet lidí s migračními kořeny, tvoří skoro čtvrtinu obyvatel | info.cz

Články odjinud

V Německu žije rekordní počet lidí s migračními kořeny, tvoří skoro čtvrtinu obyvatel

Ve více než dvaaosmdesátimilionovém Německu loni žilo 19,3 milionu lidí s migračními kořeny, což proti předchozímu roku představuje nárůst o 4,4 procenta. Uvedl to dnes německý statistický úřad, podle něhož jde o dosud nejvyšší počet. Lidé s migračními kořeny tvoří 23,6 procenta všech obyvatel spolkové republiky.

Mezi osoby s migračními kořeny se řadí lidé, kteří se narodili s cizí státní příslušností, a lidé mající alespoň jednoho rodiče, který se narodil s cizí státní příslušností.

Z 19,3 milionu osob s migračními kořeny jich má 51 procent německé občanství, 49 procent nikoliv. Ještě v roce 2011 byl tento poměr 58 ku 42 procentům. Většina osob s migračními kořeny - 13,2 milionu - se do Německa sama přistěhovala.

Lidé s migračními kořeny mají nejčastěji vazbu na Turecko (2,8 milionu osob), Polsko (2,1 milionu), Rusko (1,4 milionu), Kazachstán (1,2 milionu) a Rumunsko (0,9 milionu).

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud