Články odjinud

Ve Vysokých Tatrách zuří požár, hašení ztěžuje nepřístupný terén. Turisté se museli evakuovat

Ve Vysokých Tatrách zuří požár, hašení ztěžuje nepřístupný terén. Turisté se museli evakuovat

Slovenští hasiči se snaží uhasit požár, který dnes propukl v těžko přístupném terénu poblíž osady Kežmarské Žľaby ve východní části Vysokých Tater. Příčina požáru, jenž podle ministerstva zemědělství už zachvátil více než 20 hektarů lesa, není známa, píší slovenská média. Turisty z turistických tras v této lokalitě evakuují horští záchranáři.

Na místě zasahuje 15 kusů hasičské techniky a 50 hasičů. Plameny zasáhly oblast s nejpřísnějším stupněm ochrany. Podle zprávy televize Markíza se oheň dále šíří i po hřebenech hor.

Hasiči se přímo k ohni zatím nemohou dostat, a jsou tak od požáru stovky metrů. Na místo byl proto povolán mimo jiné i vrtulník Mi-17 slovenského ministerstva obrany. Podle mluvčí ministerstva jsou také v pohotovosti vojáci.

V oblasti podle serveru Pravda probíhá evakuace všech turistů z turistických tras, které do bezpečí mají odvést horští záchranáři. Ministerstvo zemědělství na svých facebookových stránkách vyzvalo turisty a letecké sportovce, aby se vyhnuli požáru v okolí Tatranské Kotliny a Kežmarských Žľabů a turistických tras ve směru na chatu Plesnivec a v dolině Sedmi pramenů.

 

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud