Ve Vysokých Tatrách zuří požár, hašení ztěžuje nepřístupný terén. Turisté se museli evakuovat | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ve Vysokých Tatrách zuří požár, hašení ztěžuje nepřístupný terén. Turisté se museli evakuovat

Ve Vysokých Tatrách zuří požár, hašení ztěžuje nepřístupný terén. Turisté se museli evakuovat

Slovenští hasiči se snaží uhasit požár, který dnes propukl v těžko přístupném terénu poblíž osady Kežmarské Žľaby ve východní části Vysokých Tater. Příčina požáru, jenž podle ministerstva zemědělství už zachvátil více než 20 hektarů lesa, není známa, píší slovenská média. Turisty z turistických tras v této lokalitě evakuují horští záchranáři.

Na místě zasahuje 15 kusů hasičské techniky a 50 hasičů. Plameny zasáhly oblast s nejpřísnějším stupněm ochrany. Podle zprávy televize Markíza se oheň dále šíří i po hřebenech hor.

Hasiči se přímo k ohni zatím nemohou dostat, a jsou tak od požáru stovky metrů. Na místo byl proto povolán mimo jiné i vrtulník Mi-17 slovenského ministerstva obrany. Podle mluvčí ministerstva jsou také v pohotovosti vojáci.

V oblasti podle serveru Pravda probíhá evakuace všech turistů z turistických tras, které do bezpečí mají odvést horští záchranáři. Ministerstvo zemědělství na svých facebookových stránkách vyzvalo turisty a letecké sportovce, aby se vyhnuli požáru v okolí Tatranské Kotliny a Kežmarských Žľabů a turistických tras ve směru na chatu Plesnivec a v dolině Sedmi pramenů.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.