Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Velká razie v Německu. Policie zasáhla proti pašerákům lidí

Velká razie v Německu. Policie zasáhla proti pašerákům lidí

Německá policie podnikla v noci na dnešek velký zátah proti osobám podezřelým z pašování cizinců. Na 800 úředníků s policisty speciálních jednotek provedlo celkem 21 domovních prohlídek v bytech a kancelářích na severu země v Hamburku, v Brémách, v Dolním Sasku a v sasko-anhaltském regionu Altmark. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na mluvčího spolkové policie v Pirně.

Při zátazích bylo několik lidí zadrženo, jejich počet policie prozatím neupřesnila. Podle mluvčí úřadu státního návladního v Lüneburgu, které postup v tomto případu řídí, je ale vyšetřování vedeno proti 12 obviněným osobám.

V Hamburku policisté zatkli tři muže ve věku 30 až 43 let - dva Němce a jednoho Rusa. Podle DPA policie ještě nesdělila, zda na ně bude uvalena vazba.

Důvodem domovních prohlídek bylo podle policie podezření z pašování lidí, zejména občanů Moldavska, do Německa. Nejvíce razií, konkrétně 16, se odehrálo v oblasti Hamburku, další tři v Altmarku a po jedné v Brémách a v Dolním Sasku. Při prohlídkách objektů v Hamburku a Brémách úředníci objevili nejméně 42 osob, které se v Německu nacházejí ilegálně. Většina z nich u sebe měla falešné rumunské pasy.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1