Velká razie v Německu. Policie zasáhla proti pašerákům lidí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Velká razie v Německu. Policie zasáhla proti pašerákům lidí

Velká razie v Německu. Policie zasáhla proti pašerákům lidí

Německá policie podnikla v noci na dnešek velký zátah proti osobám podezřelým z pašování cizinců. Na 800 úředníků s policisty speciálních jednotek provedlo celkem 21 domovních prohlídek v bytech a kancelářích na severu země v Hamburku, v Brémách, v Dolním Sasku a v sasko-anhaltském regionu Altmark. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na mluvčího spolkové policie v Pirně.

Při zátazích bylo několik lidí zadrženo, jejich počet policie prozatím neupřesnila. Podle mluvčí úřadu státního návladního v Lüneburgu, které postup v tomto případu řídí, je ale vyšetřování vedeno proti 12 obviněným osobám.

V Hamburku policisté zatkli tři muže ve věku 30 až 43 let - dva Němce a jednoho Rusa. Podle DPA policie ještě nesdělila, zda na ně bude uvalena vazba.

Důvodem domovních prohlídek bylo podle policie podezření z pašování lidí, zejména občanů Moldavska, do Německa. Nejvíce razií, konkrétně 16, se odehrálo v oblasti Hamburku, další tři v Altmarku a po jedné v Brémách a v Dolním Sasku. Při prohlídkách objektů v Hamburku a Brémách úředníci objevili nejméně 42 osob, které se v Německu nacházejí ilegálně. Většina z nich u sebe měla falešné rumunské pasy.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.