Velká razie v Německu. Policie zasáhla proti pašerákům lidí | info.cz

Články odjinud

Velká razie v Německu. Policie zasáhla proti pašerákům lidí

Německá policie podnikla v noci na dnešek velký zátah proti osobám podezřelým z pašování cizinců. Na 800 úředníků s policisty speciálních jednotek provedlo celkem 21 domovních prohlídek v bytech a kancelářích na severu země v Hamburku, v Brémách, v Dolním Sasku a v sasko-anhaltském regionu Altmark. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na mluvčího spolkové policie v Pirně.

Při zátazích bylo několik lidí zadrženo, jejich počet policie prozatím neupřesnila. Podle mluvčí úřadu státního návladního v Lüneburgu, které postup v tomto případu řídí, je ale vyšetřování vedeno proti 12 obviněným osobám.

V Hamburku policisté zatkli tři muže ve věku 30 až 43 let - dva Němce a jednoho Rusa. Podle DPA policie ještě nesdělila, zda na ně bude uvalena vazba.

Důvodem domovních prohlídek bylo podle policie podezření z pašování lidí, zejména občanů Moldavska, do Německa. Nejvíce razií, konkrétně 16, se odehrálo v oblasti Hamburku, další tři v Altmarku a po jedné v Brémách a v Dolním Sasku. Při prohlídkách objektů v Hamburku a Brémách úředníci objevili nejméně 42 osob, které se v Německu nacházejí ilegálně. Většina z nich u sebe měla falešné rumunské pasy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud