Vítězný Orbán pozval do Budapešti předsedu Evropské komise Junckera. Kritika z Bruselu neustává | info.cz

Články odjinud

Vítězný Orbán pozval do Budapešti předsedu Evropské komise Junckera. Kritika z Bruselu neustává

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes přijal pozvání maďarského premiéra Viktora Orbána k návštěvě Budapešti. Novinářům to dnes řekl Junckerův mluvčí Margaritis Schinas.

Oba politici dnes telefonicky hovořili poté, co Orbánův Fidesz v neděli jednoznačně vyhrál parlamentní volby v zemi. Cesta by se měla uskutečnit v příštích týdnech.

„Mluvili o otázkách společného zájmu,“ poznamenal Schinas k telefonátu. Už v pondělí oznámil, že Juncker Orbánovi k vítězství písemně poblahopřál.

Maďarsko patří v EU dlouhodobě k zemím s nejkritičtějším postojem k řešení migrační a azylové problematiky v té podobě, jakou navrhuje Evropská komise. Naopak z Bruselu opakovaně zaznívá ostrá kritika přístupu maďarské vlády k nevládním organizacím. Problematicky vidí komise také změny, které Budapešť provedla ve školství.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud