Záhadný případ: Slovensko nemá informace, že by ze země někdo unesl Vietnamce. Německo na tom trvá | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Záhadný případ: Slovensko nemá informace, že by ze země někdo unesl Vietnamce. Německo na tom trvá

Záhadný případ: Slovensko nemá informace, že by ze země někdo unesl Vietnamce. Německo na tom trvá

Slovenské ministerstvo vnitra nemá informace, že by někdo ze země do zahraničí unesl vietnamského občana. Podle serveru teraz.sk to dnes uvedl mluvčí ministerstva Petar Lazarov v reakci na zprávu německého listu Frankfurter Allgemeine Zeitung, podle kterého berlínští vyšetřovatelé již nepochybují, že byl loni v létě bývalý komunistický funkcionář Trinh Xuan Thanh po únosu v německé metropoli do Vietnamu dopraven slovenským vládním speciálem.

"Případ vyšetřuje německá policie, neboť se měl únos odehrát v Německu a ne na Slovensku," uvedl Lazarov, podle něhož slovenské úřady s německými spolupracují. "Uskutečnilo se několik výslechů a jen samotný rezort vnitra odpovídal v poslední době v této věci na pět žádostí," dodal.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.