Záhadný případ: Slovensko nemá informace, že by ze země někdo unesl Vietnamce. Německo na tom trvá | info.cz

Články odjinud

Záhadný případ: Slovensko nemá informace, že by ze země někdo unesl Vietnamce. Německo na tom trvá

Slovenské ministerstvo vnitra nemá informace, že by někdo ze země do zahraničí unesl vietnamského občana. Podle serveru teraz.sk to dnes uvedl mluvčí ministerstva Petar Lazarov v reakci na zprávu německého listu Frankfurter Allgemeine Zeitung, podle kterého berlínští vyšetřovatelé již nepochybují, že byl loni v létě bývalý komunistický funkcionář Trinh Xuan Thanh po únosu v německé metropoli do Vietnamu dopraven slovenským vládním speciálem.

"Případ vyšetřuje německá policie, neboť se měl únos odehrát v Německu a ne na Slovensku," uvedl Lazarov, podle něhož slovenské úřady s německými spolupracují. "Uskutečnilo se několik výslechů a jen samotný rezort vnitra odpovídal v poslední době v této věci na pět žádostí," dodal.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud