Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zvrat v kauze Kuciak: Muž z policejní podobizny spáchal sebevraždu

Zvrat v kauze Kuciak: Muž z policejní podobizny spáchal sebevraždu

Jeden z osmi zadržených při razii, kterou na konci září v Kolárově podnikla slovenská policie v souvislosti s vyšetřováním únorové vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky, spáchal sebevraždu. Informoval o tom deník  Nový Čas.

Tři z osmi zadržených byli už v září obviněni z úkladné vraždy a z dalších trestných činů, za což jim hrozí doživotí. Mezi pěti propuštěnými měl být i čtyřiadvacetiletý Ronald R.

Podle slovenských médií je to syn přítelkyně jednoho z obviněných, Miroslava Marčeka, který se měl zúčastnit vraždy v roli řidiče dalšího podezřelého - bývalého policisty a údajného střelce Tomáše Szabóa. Vyšetřovatelé považovali Ronalda R. za důležitého svědka, neboť se domnívali, že se v době vraždy nacházel poblíž místa činu.

Prokurátor proto v polovině září zveřejnil identitik mladíka a vyzval ho, aby se přihlásil na policii. Že by Ronald R. skutečně mohl něco vědět, měla podle policie svědčit skutečnost, že po zveřejnění identikitu mezi sebou začali podezřelí více komunikovat. 

Ronald R. se však sám na policii nepřihlásil, v policejní síti nakonec uvízl na konci září při razii v Kolárově. Policie ho nicméně druhý den propustila.

Ve středu večer Ronald R. spáchal sebevraždu. „Lékař na místě předběžně vyloučil cizí zavinění a na přesné určení příčiny smrti nařídil vykonat pitvu,“ uvedla dnes ráno pro server Aktuality.sk nitranská krajská policejní mluvčí Božena Bruchterová. 

Ján Kuciak a jeho snoubenka Martina Kušnírová byli zastřeleni ve svém domě ve vesnici Veľká Mača 21. února, ale na zločin se přišlo až o několik dnů později. Kušnírová byla usmrcena jedním výstřelem do hlavy, Kuciak dvěma výstřely do srdce. Slovenská policie i prokuratura jako důvod Kuciakovy vraždy již dříve označily jeho novinářskou práci. Dvojnásobná vražda vyvolala v zemi mohutné demonstrace a politickou krizi, která vyústila v demisi premiéra Roberta Fica. 

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867