info.cz

ZDROJ.CZ

Ostravští fandové řádili na Spartě. Příznivci ostravského Baníku neunesli prohru na hřišti Sparty a výsledkem jejich agrese přímo na pražském stadionu bylo šest zraněných lidí. Policie pak při rychlém zákroku zadržela osmadvacet rowdies. 

Sport.cz • 20:50

Hongkong pokračoval v protestech. V poloautonomním Hongkongu se dnes navzdory dešti a výhrůžkám komunistických úřadů opět sešly statisíce protivládních demonstrantů. Akce se obešla bez střetů s policií. Podle organizátorů se protestu zúčastnilo na 1,7 milionu lidí, kteří žádali svobodné volby a konec policejního násilí. Policie ovšem tvrdí, že účastníků bylo nejvýše něco přes 100 tisíc. 

České noviny • 18:45

Babiš prý chce zachovat koalici. Premiér Andrej Babiš z ANO si přeje, aby pokračovala koalice mezi jeho hnutím a sociálními demokraty. Kandidát ČSSD na ministra kultury Michal Šmarda ale podle něj svými výroky rozvrací vládu ještě předtím, než do ní vstoupil. Pokud chce Šmarda sociálním demokratům pomoci, měl by se vzdát nominace, dodal Babiš.

iDNES.cz • 17:10

Neznámí lidé s ruským přízvukem telefonicky vyhrožují partnerkám českých vojáků, kteří v rámci NATO slouží v Pobaltí. Píše to web iDNES.

iDNES.cz • 16:42

Peking peskuje české politiky. Čínské velvyslanectví v Praze se ohradilo proti vyjádřením českých politiků a institucí o Hongkongu. V prohlášení na facebooku označilo jejich názory za chybné a za vměšování do vnitřních záležitostí Číny. Při protestech v Hongkongu se podle ambasády odehrává extrémní násilí, které překročilo rozsah pokojných demonstrací.

České noviny • 14:30

Mladý rasista chtěl útočit na synagogu. Dvacetiletý James Reardon z amerického Ohia se podle policie chystal napadnout tamní židovskou komunitu. Úřady u něj našly antisemitské stejně jako další rasistické materiály. Píší to izraelská a americká média.

The Times of Israel • 12:35

Teror na afghánské svatbě. Jistě 63 lidí zabil a 182 zranil sebevražedný atentátník na svatbě, která se včera konala v afghánském hlavním městě Kábulu. Radikální hnutí Tálibán odmítlo za noční útok odpovědnost. Podle pozorovatelů jde zřejmě o snahu zastavit mírová jednání mezi radikály a Spojenými státy. 

Reuters • 09:00

Články odjinud

Strategie

Svět

Články odjinud