Hra o trůny: 1. série přehledně | info.cz

Články odjinud

Hra o trůny: Svatba Daenerys a první výprava za Zeď. Připomeňte si události 1. série

První série seriálu dokázala na dalších několik let svázat ohromené množství diváků nevídanou zvědavostí. Hned na začátku jim tvůrci nabídli setkání s Bílými chodci a nejvýznamnějších rodů Západozemí. Připomeňte si události z první série. (Text obsahuje spoilery)

S01E01: Zima se blíží

Před Eddarda Starka tvůrci hned v prvním díle postavili několik zásadních rozhodnutí. Nejdříve coby zběha a lháře popraví člena Noční hlídky, který se vydal na druhou stranu Zdi. Pak na popud krále a starého přítele Roberta Baratheona přijímá nabídku na post králova pobočníka a chystá se na cestu do Králova přístaviště. Mezitím se na jiném kontinentě snaží o návrat na Železný trůn Viserys Targaryen. Ten kvůli mocnému vojsku provdá svoji sestru Daenerys vůdci Dhotraků – Khalu Drogovi.

S01E02: Královská cesta

Eddard se spolu se svými dcerami Sansou a Aryou vydává na jih, zatím co jeho nemanželský „syn“ Jon se rozhodl pro službu v Noční hlídce sídlící na Zdi, kam se vydává po boku královnina bratra Tyriona Lannistera. Eddardova žena Catelyn se zatím stará o syna Branna, který upadl do kómatu kvůli pádu z věže, ve které přistihl při milostných hrátkách královnu Cersei a jejího bratra Jaimeho. Král Robert se zase bojí války a chce se definitivně zbavit Daenerys

S01E03: Lord Sníh

Do hry vstupuje Eddardova manželka Catelyn, která se snaží svého manžela před varovat před nebezpečím, které mu hrozí ze strany Lannisterů. V tom jí ale zabrání „přítel“ Malíček Baelish. Navíc jí namluví, že vrahem, který přišel umlčet Branna, je Tyrion Lannister. Na druhé straně Zápodozemí – v sídle Noční hlídky, se snaží Jon Sníh zapadnout mezi ostatní, kteří se na Zeď dostali zpravidla nedobrovolně.

S01E04: Mrzáci, bastardi a zlámané věci

Jon se Zdi seznamuje se svým budoucím spojencem Samwellem. Na druhé straně Eddard uprostřed Králova přístaviště začíná tušit, že k jakémukoli spojenci má nyní hodně daleko. Sansa má za to, že city královnina syna Joffreyho jsou pravé a tím pádem má královský titul na dosah ruky. Do problémů se ale dostává Tyrion, kterého si podá Lady Catelyn.

S01E05: Vlk a lev

Král Robert Baratheon se se svým pobočníkem a přítelem Eddardem Starkem hádají kvůli nebezpečí, které se skrývá v mladičké Daenerys. Baratheon ji chce zabít, Eddard ale nečestný boj odmítá a zároveň mu dochází, že královnu Cersei a Jaimieho nepojí jen sourozenecké pouto. Trumfy z rukou mu ale vyráží zpráva, že Lady Catelyn zajala Tyriona, kterého navíc dovezla ke své šílené sestře do Orlího hnízda.

S01E06: Zlatá koruna

Viserys Targaryen už tlak na khala Droga přehnal a i díky výhružkám vůči vlastní sestře si od vůdce Dothraků vysloužil „zlatou korunu“. K Eddardu Starkovi se dostává informace o jeho předchůdci. Toho podle sestry Lady Catelyn nechal zabít rod Lannisterů.

S01E07: Zvítězíš, nebo zemřeš

Jon Snow složí slib Noční hlídce, čímž se jí doživotně zaváže. Pozornost se ale obrací hlavně na Eddarda Starka. Toho umírající král Robert jmenuje regentem, který má vést království do doby, než jeho syn Joffrey dosáhne úctyhodného věku. V tom mu ale zabrání Cersei spolu s Malou radou.

S01E08: Bodej ostrým koncem

Rob Stark hodlá vzít věci do svých rukou a shromažďuje vojsko, které by mohlo zastavit Lannistery, ti se totiž chtějí zbavit Eddarda. Do Sedmi království ale také pomalu míří Khal Drogo se svou ženou Daenerys Targaryen a Dothraky, ti jsou ale zatím daleko za Úzkým mořem. Za to Jon Sníh se spolu s Noční hlídkou musí vypořádat nejen s divokými, ale také s mrtvolou, která se probudila k životu.

S01E09: Baelor

Za příslib manželství s jednou z Freyových dcer může Rob pokračovat v tažení proti Lannisterům. To se mu daří a díky lsti dokáže zajmout „králokata“ Jaimeho. Eddarda ale navzdory jeho omluvě nechá Joffrey popravit. Sansa sice stále zůstává v Králově přístavišti, malá Arya se ale hodlá vrátit zpátky na Zimohrad. Khal Drogo přese všechnu snahu umírá a Daenerys opouští většina Dothraků, Mirri Maz Duur ho ale díky krvavé magii přivede zpět.

S01E10: Oheň a krev

Po té, co se vazalové rodu Starků doslechnou o Eddardově smrti, prohlásí za svého krále Roba. Zdrcující zpráva doputuje i na Zeď k Jonovi, který se pokusí opustit Noční hlídku a pomstít svého otce. Místo toho se ale vypracuje s ostatními za Zeď. Novým pobočníkem krále se stává lstivý Tyrion, který má podle svol svého otce dohlédnout na svou sestru Cersei a synovce Joffreyho.

10 důvodů, proč sledovat i poslední řadu seriálu Hra o trůny>>>

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud