Hra o trůny: 2. série přehledně | info.cz

Články odjinud

Hra o trůny: Joffrey se drží trůnu, ale Sever nezapomíná. Připomeňte si, co se dělo ve 2. řadě seriálu

Mladý Joffrey se s pomocí své vypočítavé matky stále drží v čele Sedmi království. V druhé sérii ale do hry vstupuje i jeho strýc Tyrion, který přijal roli pobočníka. Robb Stark pokračuje v tažení proti Lannisterům. Skutečná hrozba se pro vládce Sedmi království skrývá spíše ve Stannisovi. Připomeňte si druhou sérii populárního seriálu. (Text obsahuje informace z dosud odvysílaných epizod)

S02E01: Sever nezapomíná

Robb Stark se zatím nevzdává a spolu se svou armádou ze severu pokračuje v tažení proti Lannisterům, kteří stojí za popravou jeho otce. Daenerys za Úzkým mořem se pomalu sžívá se svými malými draky a Stannis, který se usídlil na Dračím kameni, plánuje, jak co nejdříve získat Železný trůny pro sebe.

S02E02: Noční krajiny

Stannis s Mellisandrou uzavírají dohodu s piráty, toto spojenectví jim pak umožní zaútočit na Královo přístaviště z moře. Tyrion, který má hlídat svého synovce, který usedl na Železný trůn, se snaží situaci v hlavním městě uklidnit. Theon Greyjoy se po letech strávených na Zimohradu vrací zpět do svého rodného sídla, jeho otec už s ním ale na rozdíl od jeho schopné sestry nepočítá.

S02E03: Co je mrtvé, nemůže nikdy zemřít

Lannisterové v čele s Cersei a Tyrionem si musejí vytvořit nové aliance. Spojenectví Renlyho Baratheona s jeho novou manželkou Margaery a jejím bratrem Lorasem z rodu Tyrellů ale Lannisterové vnímají jako reálnou hrozbu. Osud rodu Starků do rukou kromě Robba bere i jeho matka Catelyn, která se vydává do Bouřlivých zemí.

S02E04: Zahrada kostí

Catelyn se snaží pro boj proti Lannisterům získat nejen Stannise, ale i Renlyho. Robb Stark svými úspěchy rozzuří Joffreyho, který začne trýznit Sansu, ačkoli se ho Tyrion snaží mírnit. Arya a bastard Gendry se dostávají do zajetí Gregora Cledanea.

S02E05: Duch Harrenhalu

Catelyn musí se svých plánů ustoupit, její obdivovatel Petyr Baeliš ale nikoli. Arya zachrání život tří vězňů a jeden z nich si složí slib, který alespoň částečně ukojí její touhu po pomstě. Na severu Západozemí se Noční hlídka stále stará o klid celé země. Zatím jí ale brání jen před nájezdy Divokých.

S02E06: Bohové staří a noví

Cersei pod nátlakem Tyriona provdává svou dceru Myrcellu. Rodině Starků se komplikují plány, ale Jon Sníh dostává od zkušeného průzkumníka Noční hlídky Qhorina Půlrukého příležitost k tomu konečně ukázat, co doopravdy umí.

S02E07: Muž beze cti

Daenerys dostává pozvání do Domu nemrtvých a musí se rozhodnout, zda pochybnou příležitost využije. Jon Sníh naproti tomu už opustil Noční hlídku a místo toho, aby popravil dívku od Divokých, přidává se k jejich skupině.

S02E08: Princ ze Zimohradu

Rod Greyjoyů stále skrze Theona drží Zimohrad ve svých rukou. Robb musí čelit nečekané zradě, zároveň ale nachází lásku, navzdory své matce se zamiluje do ošetřovatelky Talisy. Catelyn měla totiž se svým synem zcela jiné plány, díky kterým by mohlo pokračovat jeho vítězné tažení.

S02E09: Oheň a voda

Stannis Baratheon za pomoci Davose konečně napadá Královo přístaviště. Bitvu na Černovodě kvůli slabosti nevede král Joffrey, ale jeho strýc Tyrion. Ten se na rozdíl od ostatních na obranu hlavního města připravil a je navzdory svému handicapu vést muže do boje.

S02E10: Valar Morghulis

Díky lsti Tyriona a triku se „zeleným ohňěm“ se rod Lannisterů může těšit z vítězství. Úlevu ale rozhodně necítí sám králův pobočník, který je přesvědčený, že se ho během bitvy snažili zabít vlastní lidé a ze zrady obviní svoji sestru i Joffreyho.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud