Hra o trůny: Děj 4. série přehledně | info.cz

Články odjinud

Hra o trůny: Boj o Černý hrad a pátrání po Tříoké vráně. Připomeňte si 4. řadu seriálu

Daenerys se všemi prostředky snaží osvobodit otroky v Meerenu. Královo přístaviště mezi tím zaskočí náhlá smrt Joffreyho, ze které nejen Cersei viní svého bratra Tyriona. Ten se ale obvinění zarputile brání. A bránit se hodlá i Jon Sníh a Noční hlídka, které čeká střet s armádou Divokých. (Text obsahuje informace z dosud odvysílaných epizod.)

S04E01: Dva meče

Daenerys se chystá k sesazení otrokářů a dobytí Meerenu. Tywin se snaží přesvědčit Jaimeho, aby se ujal vlády na Casterlyově skále a Jon Sníh musí přesvědčit velitele Noční hlídky, že se během svého pobytu za Zdí nestal zrádcem.

S04E02: Lev a růže

Bastard Ramsey dostane šanci stát se právoplatným Boltonem, za to ale musí ze severu vypudit rod Greyjoyů. Joffrey po svatebním obřadu s Margaery umírá, za svého vraha ale stačí označit svého strýce Tyriona.

S04E03: Zbaveni okovů

Po smrti krále se Železného trůnu ujímá Tommen. Sansu, jejíž manžel skončil ve vězení, unáší Malíček do bezpečí, zatímco Tyrion čeká na soud.  A na severu se Noční hlídka připravuje na armádu Divokých.

S04E04: Přísežník

Lady Olenna a Malíček se přiznávají k podílu na otravě Joffreyho. Díky zbraním od Daenerys se otroci v Meereenu bouří a přebírají vládu nad městem. Brian se vydává hledat Sansu, v tom jí má pomáhat Tyrionův věrný panoš Podrick.

S04E05: První svého jména

Bran se díky převtělování a ochránci Hodorovi dokáže ubránit svým únoscům. Okolo nového krále se začíná čím dál častěji objevovat Margaery, což se ale nelíbí „královně matce”. V Králově přístavišti se navíc začínají ozývat obavy o stav královské pokladny.

S04E06: Zákony bohů a lidí

O dluzích koruny, které má u Železné banky v Braavosu, se dozvídá Stannis a snaží se je využít ve svůj prospěch. V Králově přístavišti probíhá soud s Tyrionem, za kterého se na poslední chvíli postaví jeho bratr.

S04E07: Drozd

Tyrion nepřiznal svou vinu a tak musí najít bojovníka, který za něj zvítězí v souboji proti bojovníkovi v barvách Cersei. Kvůli Malíčkově náklonnosti k Sanse, ji její teta Lysa hodlá zabít, nakonec ale z nebeského okna na Orlím hnízdě vypadne právě ona.

S04E08: Hora a Rudá zmije

Za Tyriona se nakonec postaví Oberyn, svého protivníka sice skolí, ale díky své nepozornosti nakonec skončí v krvi on sám. Divocí pokračují v cestě na Černý hrad, mezi tím ale drancují vše, co jim přijde pod ruku.

S04E09: Strážci na Zdi

Noční hlídka čelí útokům Divokých. A to nejen ze severu, ale také z jihu, kde na povel čeká Manceho armáda, která věří v posilu obrů. Jon se sice dokáže protivníkům ubránit, Ygritte ale v bitvě zemře. Sam se snaží stále chránit Gilly s dítětem, které nejen před Divokými skrývá uvnitř hradu.

S04E10: Děti

Bran a jeho přátelé se dostávají do problému, před nemrtvými je ale zachraňuje Dítě lesa, které je navíc zavede za Tříokou vránou. Jon se chce dohodnout s Mancem na příměří, to ale překazí Stannisova armáda.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud