Hra o trůny: Děj 6. série přehledně | info.cz

Články odjinud

Hra o trůny: Pomsta za Rudou svatbu a bitva bastardů. Připomeňte si události 6. série

U Zimohradu proběhne bitva, která určí, komu připadne Sever. V Králově přístavišti se opět bojuje o vliv nejmocnějšího vládce Západozemí a Arya se snaží pokračovat ve svém pomstychtivém plánu. Šestá řada Hry o trůny opět nabídla napínavou podívanou, která vyvrcholila bitvou bastardů. (Text obsahuje informace z dosud odvysílaných epizod.)

S06E01: Rudá žena

Sansa s Theonem se snaží uniknout krvelačným psům, které na ně poslal Bolton. Daenerys se spolu se svou armádou musí vrátit do Vaes Dothrak, aby jako vdova vstoupila do chrámu Dosh Khaleen. Jonovo mrtvé tělo na Černém hradu chrání nejen jeho zlovlk, ale také Davos.

S06E02: Domů

Ramsey ze strachu o své postavení zabíjí nejen svého otce, ale i jeho ženu a novorozeného syna a Brandon se hluboko za Zdí v mysli vrací do minulosti. Davos se snaží přesvědčit Melisandru, aby přivedla Jona zpět k životu.

S06E03: Křivopřísežník

Melisandra s pomocí Pána Světla přivede Jona zpět mezi živé. Ten se pak rozhodne opustit Noční hlídku a jeho přítel Sam spolu s Fialkou míří do Citadely. Arya zdokonalila své schopnosti a díky vytrvalosti získala zpátky svůj zrak.

S06E04: Kniha cizince

Daenerys odmítá svůj úděl a spálí nejen chrám Dosh Khaleen, ale také vše živé v něm a znovu si získává důvěru Dothraků. Sansa v doprovodu Brienne přijíždí na Černý hrad a po Jonovi žádá, aby jí pomohl dobýt Zimohrad. Společně se pak snaží spojit Sever proti Ramseyho armádě.  

S06E05: Vrata

Králem Železných ostrovů se stává Euron, strýc Theona a Yary. Ti ze strachu sešikují flotilu a vyrážejí přes Úzké moře vstříc Daenerys. Sansa odmítá Malíčkovu pomoc s tím, že ji provdal za Ramsayho a Brandon se ve své vizi setkává tváří v tvář s Nočním králem.

S06E06: Krev mé krve

Arya chce definitivně opustit Essos. Jaime v Králově přístavišti zorganizuje ozbrojenou akci proti sektě, která drží pod zámkem Margaery. Brandon a jeho přátelé se dostávají do konfliktu s nemrtvými, před kterými je zachraňuje jeho strýček Benjen.

S06E07: Zlomený muž

Divocí se přidávají k Jonovi, který chce zaútočit proti Boltonům, kteří stále okupují Zimohrad. Sansa potají povolává na pomoc i Malíčka s jeho armádou. Margaery se snaží přesvědčit Nejvyššího vrabčáčka o svých úmyslech, na druhé straně ale uklidňuje Olennu, že sektě nepodlehla.

S06E08: Nikdo

Varys se snaží získat pro Daenerys mocné spojence, kteří by jí pomohli k Železnému trůnu. Arya je po předchozím souboji těžce zraněná, přesto ale dokáže svou sokyni porazit a Tommen nechá svou matku a Lorase soudit bez boje, čímž ji zbavuje její jediné výhody.

S06E09: Bitva bastardů

Jon se svou armádou přichází k Zimohradu, kde před jeho očima Ramsay zabije jeho bratra Rickona. Bolton má v bitvě navrch, Jona ale v poslední chvíli zachrání Malíček. Útoku musí čelit i Daenerys. Ta s pomocí draků likviduje otrokáře, kteří napadli Meereen.

S06E10: Vichry zimy

Arya přichází na místo, kde přišla o většinu své rodiny a díky svým novým schopnostem zabíjí Waldera Freye. Cersei se k soudu nedostaví a místo toho nechá celé septum vyhodit do vzduchu a tím se zbaví většiny svých nepřátel včetně Margaery. Kvůli její akci ale Tommen spáchá sebevraždu a Cersei znovu usedá na Železný trůn.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud