Hra o trůny: Děj 7. série přehledně | info.cz

Články odjinud

Hra o trůny: Spojení Jona a Daenerys a útok Nočního krále. Připomeňte si 7. řadu seriálu

Jon a jeho věrní se vydávají za Zeď, aby přivedli do Králova přístaviště to, čeho se nejvíce obávají. Sam a Fialka začínají tušit, že Jon není jen bastardem krále severu a Noční král pro svou armádu získává nepostradatelnou posilu. (Text obsahuje informace z dosud odvysílaných epizod.)

S07E01: Dračí kámen

Bran se vrací zpátky na Zeď a zároveň sleduje armádu Nočního krále, která podle všeho míří k hlídce u moře. Arya v podobě zavražděného Waldera Freye otráví všechny zástupce jeho rodu a Jon se začíná shánět po dračím sklu.

S07E02: Za bouře zrozená

Arya se vydává do Králova přístaviště, nakonec ale svůj plán mění a hodlá si připojit k Jonovi. Sam se mezitím snaží vyléčit Joraha Mormonta a Daenerys začína v Jonovi vidět jednoho ze svých nejvlivnějších spojenců.

S07E03: Spravedlnost pro královnu

Jon si přijel k Daenerys pro dračí sklo a se snahou jí vysvětlit, jaké nebezpečí se skrývá za Zdí. V Králově přístavišti se Cersei mstí za smrt své dcery Myrcelly a Tyrionovi chce dobýt Casterlyovu skálu, nepočítá při tom ale se lstí Eurona Greyjoye.

S07E04: Válečná kořist

Arya se vrací na Zimohrad, kde se Malíček snaží rod Starků poštvat proti sobě. Daenerys se svým drakem vyráží na pomoc Tyrionovi a poprvé se utká s Jamiem, toho ale duchapřítomně zachrání jeho přítel Bronn.

S07E05: Východní hlídka

Fialka a Sam se dozvídají pravdu o zrušeném sňatku Rhaegara Targaryena a o jeho dalším tajném svazku a vydávají se zpátky na sever. Bran varuje Jona před armádou Nočního krále, ten ale zatím ještě nepřesvědčil Daenerys, aby se s ním vydala na Zeď.

S07E06: Za zdí

Aby i v Králově přístavišti pochopili jaké nebezpečí hrozí celé zemi, vydává se Jon se svými věrnými za zeď, kde chtějí zajmout jednoho z nemrtvých a předvést ho před Cersei. Jon se ale dostává do úzkých a jedinou jeho nadějí se stává Daenerys a její draci. O jednoho z nich ale kvůli Nočnímu králi přichází.

S07E07: Drak a Vlk

Jon a Daenerys díky svému zajatci získávají podporu Cersei. Královna se na rozdíl od svého bratra nehodlá smířit s „porážkou” a plánuje útok, v tom ji ale Jaime zabrání. Na Zimohradu vrcholí válka mezi Sansou, Aryou a Malíčkem, lord Baelish je ale jediný, kdo své intriky zaplatí životem.  

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud