Hra o trůny: Deskové hry s tematikou seriálu | info.cz

Články odjinud

Kupte si Zimohrad a intrikujte s Varysem. 6 her, kterými si můžete krátit čekání na novou sérii Hry o trůny

Poslední série Hry o trůny se blíží a lze očekávat, že mánie kolem celého seriálu letos na jaře vypukne opět naplno. Skalním fanouškům přitom často nestačí pouze sledovat nové díly, ale pořizují si různé předměty tematicky spojené se seriálem. Na odbyt tak jdou trička, batohy i různé klíčenky, ale také společenské hry. Za osm let, co HBO seriál vysílá, jich stačilo vzniknout už několik.

Monopoly Hra o trůny

Klasická podnikatelská hra o skupování nemovitostí v kulisách fantasy seriálu. Místo barevných skupin ulic se zde objevují místa známá ze seriálu jako Královo přístaviště, Zimohrad, Braavos nebo Meereen. Místo karet Pokladna a Šance jsou zde balíčky Železný trůn a Valar Morghulis a místo nádraží možnost koupit si čtyři rody – Lannistery, Baratheony, Targaryeny a Starky. Místo klasických figurek si hráči mohou vybrat malý železný trůn, tříokou vránu, dračí vejce nebo zlovlka. Pravidla se od klasické verze Monopoly nijak neliší, ale herní plán je zatím k dispozici pouze v angličtině. Přesto by pravidla měly pochopit už děti od 8 let. Hra Monopoly už vyšla v desítkách verzí, jak s pražskými ulicemi, tak například ve variantě pro děti nebo s tématikou Pokémonů, Hvězdných válek i Pána prstenů.

Hra o trůny: Desková hra

Množství postav a propletených osudů v seriálu přímo vybízí ke vzniku větší strategické hry pro náročné. Právě taková je desková hra, která poprvé v Česku vyšla už v roce 2011 a je určená pro tři až šest hráčů. Ti bojují za jeden z rodů a jejich cílem je získat pro sebe Železný trůn. K tomu má každý k dispozici armádu. Hráči proti sobě navzájem svádějí bitvy, při kterých se snaží oslabit soupeře, a zároveň s jinými hráči uzavírají spojenectví. Hra končí v okamžiku, kdy jeden z hráčů ovládne sedm oblastí s tvrzí nebo hradem. Hra obsahuje plastové figurky a kartičky s českým překladem. Jedna partie obvykle trvá dvě až tři hodiny a je vhodná pro všechny starší 14 let.

Hra o trůny: Karetní hra

Kromě strategické deskovky si fanoušci mohou pořídit trochu lehčí karetní hru. Přestože pravidla pochopí také hráči až od 14 let, tak délka jedné partie se pohybuje kolem 90 minut a soupeřit mohou dva až čtyři hráči. Každý si nejdříve zvolí rod, který chce představovat a za který hraje po celou dobu. Hra funguje na principu vykládání karet a získávání žetonů při vzájemných výzvách. Kdo první získá 15 žetonů, vítězí. Hra je poměrně oblíbená, o čemž svědčí i velké množství rozšiřujících balíčků s novými kartami, které je možné přikupovat. Základní verze obsahuje 230 karet, které jsou kompletně v češtině.

Hra o trůny: Intriky Západozemí

Další karetní hra je i pro méně zkušené hráče od 10 let. Hrát ji může dva až šest lidí a také jejím principem je vykládání karet. V této verzi se ovšem objevují jen čtyři hlavní rody Západozemí – Starkové, Lannisteři, Baratheoni a Targaryenové. Hráči si mezi sebe rozdělí všechny karty, ze kterých postupně staví takzvanou pyramidu vlivu. Kdo vždy zahraje poslední kartu, tak vyhrává a získává trofej pro vítěze kola. Kdo jich má na konci nejvíce, vyhrává celou hru.

Hra o trůny: Pobočník krále

Asi nejrychlejší hrou s tématikou Game of Thrones je Pobočník krále, který je vhodný pro děti od 14 let. Hrát se dá i ve dvou, maximálně se ale mohou zapojit čtyři lidé. Jak už název naznačuje, cílem hry je získat vliv a stát se pobočníkem krále. Tomu zde napomáhá postava Varyse, který našeptává vlivným, koho by měli podpořit. Karetní hra se dá hrát klasicky, nebo také například jako soupeření týmu dva proti dvěma. Jedna partie trvá asi 30 minut.

Catan – Hra o trůny: Noční hlídka

Podobně jako Monopoly vznikla i další verze klasické hry ovlivněná zájmem o Hru o trůny. Osadníci z Katanu dostali podobu Západozemí, konkrétně severních území a Zdi. Pravidla kopírují pokyny k původní hře. Místo měst se ovšem staví tvrze a místo rytířů (kteří byli v Osadnících v rozšíření Města a rytíři) se na Zeď posílají členové hlídky. Z druhé strany přitom víc a víc útočí Divocí. Hra obsahuje 128 dílů a 131 karet, jedna partie trvá až 90 minut a zapojit se můžou tři až čtyři hráči od 12 let.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud