Hra o trůny: Herci seriálu přehledně | info.cz

Články odjinud

Hra o trůny: Víte, který z herců má tetování spojené se seriálem a kdo hrál v Noční hlídce už v roce 1993?

Seriál Hra o trůny se poprvé na obrazovky dostal v roce 2011. Řada herců, kteří do té doby nebyli širšímu publiku příliš známí, se díky vysoké sledovanosti stala známými osobnostmi a nabídky na další filmování se jim jen hrnou. Víte, kdo z nich si už v 90. letech zahrál v Noční hlídce a která z hereček adoptovala jinou postavu v seriálu?

Peter Dinklage alias Tyrion Lannister

Datum narození: 11. června 1969 (49 let)

Peter Dinklage se narodil v Morristownu v americkém New Jersey. Právě on je jedním z herců, který získal masovou slávu až po obsazení do Hry o trůny. Za roli milovníka vína i žen Tyriona Lannistera získal cenu Emmy i Zlatý glóbus za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Peter DinklagePeter Dinklageautor: EPA, Reuters, ČTK

Jeho matka byla učitelkou hudební výchovy a otec pojišťovacím agentem. Dinklage trpí od dětství achondroplazií, kvůli které měří pouze 135 centimetrů. Jeho rodiče i bratr jsou ale normálního vzrůstu. V roce 2005 si vzal divadelní režisérku Ericu Schmidt, se kterou má dceru. Je vegetariánem a žije s rodinou v New Yorku.

Poprvé se objevil v roce 1995 ve filmu Život v oblouznění v roli Tita. Prvního význačnějšího ocenění se dočkal za ztvárnění milovníka vlaků Fina McBridea ve filmu Přednosta. Mihnul se také ve snímku Letopisy Narnie: Princ Kaspian a v Době ledové 4 propůjčil hlas Kapitánu Guttovi. V X-Menech z roku 2014 si střihnul roli záporáka Bolivara Traska a loni se objevil také v Avengers: Infinity War.

Kit Harington alias Jon Snow

Datum narození: 26. prosince 1986 (32 let)

Kit Harington, celým jménem Christopher Catesby Harington, se narodil v Londýně. Původně prý vůbec nechtěl být hercem, ale spíše novinářem, nebo kameramanem.

Kit HaringtonKit Haringtonautor: shutterstock.com

Jeho rodina je příbuzensky spjata s králem Anglie Karlem II. Stuartem. Jeho matka je autorkou divadelních her a otec podnikatelem. Herecká studia absolvoval v roce 2008. Při filmování Game of Thrones se natolik sblížil s herečkou Rose Lesliovou, která hrála Ygritte, že se s ní v červnu 2018 také oženil. Pár společně žije v historickém domě v britském Suffolku.

Také pro Haringtona byla Hra o trůny první větší filmovou příležitostí. Od té doby se ale objevil také například ve filmu Silent Hill 3D: Zjevení a v roce 2014 ve snímku Pompeje.

Emilia Clarke alias Daenerys Targaryen

Datum narození: 26. října 1986 (32 let)

Emilia Isabelle Euphemia Rose Clarke se narodila v Londýně do rodiny podnikatelky a divadelního zvukového technika. Také ona se skutečně proslavila až rolí v seriálu Game of Thrones.

Emilia ClarkeEmilia Clarkeautor: Instagram

V roce 2009 vystudovala v Londýně vysokou školu herectví. Už ve třech letech se ale objevila v muzikálu Show Boat. Kromě filmu nezanedbává ani divadelní prkna. V roce 2013 ztvárnila na Broadwayi Holly Golightlyovou z novely Snídaně u Tiffanyho. Zahrála si také v romantickém filmu Než jsem tě poznala a v roce 2018 se objevila ve sci-fi Solo: A Star Wars Story.

Své soukromí si úzkostlivě tají. Ví se o ní, že žije v Londýně a koupila si také dům na losangelské Venice Beach. V roce 2012 chodila asi rok s americkým hercem Sethem MacFarlanem. V roce 2018 si nechala na zápěstí vytetovat své tři seriálové draky

Maisie Williams alias Arya Stark

Datum narození: 15. dubna 1997 (21 let)

Nejmladší z hlavních postav seriálu stála poprvé před kamerou až v době natáčení Her o trůny. Tento úspěch se jí zatím nepodařilo překonat. Margaret Constance Williamsová, která je rodačkou z Bristolu, je nejmladší ze čtyř dětí.

Maisie WilliamsováMaisie Williamsováautor: Maisie Williams

V roce 2010 se přihlásila do konkurzu na roli Aryi a tvůrci z více než 300 děvčat vybrali ji. Od té doby se objevila převážně v epizodních rolích různých seriálů, včetně klasiky Doctor Who. Svůj filmový debut si odbyla v roce 2014 ve filmu Ztrácení.

Williamsová má celkem čtyři tetování, z toho dvě přímo odkazují k seriálu Hra o trůny. Vzadu na krku má nápis No One (Nikdo) jako připomínku jejího „tréninku“ v Braavosu, kdy se musela stát Nikým. Na levém předloktí má tetování s datem 7. srpna 2009, protože ten den se dozvěděla, že získala roli Aryi. Na bicepsu pravé ruky má květinu a na levém předloktí nápis little rascal (malý rošťák).

Lena Headey alias Cersei Lannister

Datum narození: 3. října 1973 (45 let)

Představitelka mstivé královny-matky Cersei se narodila na Bermudách do rodiny policisty. Přestože se nejprve chtěla stát kadeřnicí, v 17 letech si jí všiml v divadelním představení filmový agent a v 17 letech debutovala ve filmu Vodní země.

Lena HeadeyLena Headeyautor: profimedia

Od té doby se objevila například v roce 1994 v adaptaci Knihy džunglí nebo v hlavní ženské roli ve filmu Aberdeen z roku 2000. Výrazněji se prosadila v historickém trháku 300: Bitva u Thermopyl a v roce 2008 v seriálu Terminátor: Příběh Sáry Connorové, kde hrála hlavní roli.

Headeyová se v roce 2007 vdala za hudebníka Petera Loughrana, se kterým má syna Wylieho. Pár se v roce 2013 ovšem rozvedl a v roce 2015 herečka porodila druhé dítě, holčičku, kterou má se svým nynějším manželem, režisérem Danem Cadanem. Už jako teenager prý trpěla depresemi, které se jí vrátily po porodu prvního dítěte.

Sophie Turner alias Sansa Stark

Datum narození: 21. února 1996 (22 let)

Sestra Aryi, která má být v seriálu o několik let starší, má ve skutečnosti jen o rok více. Rodačka z Northamptonu se také poprvé před kameru postavila až při filmování Hry o trůny. Od té doby prorazila ale i ve filmovém světě.

Sophie TurnerSophie Turnerautor: Pinterest.com

Matka Turnerové je učitelkou v mateřské škole a otec pracuje pro společnost rozvážející palety. Na konkurz pro roli Sansy se přihlásila po tom, co ji k tomu přesvědčila její učitelka. Kromě Hry o trůny se v roce 2016 objevila především ve filmu X-Men: Apokalypsa a měla by hrát i v pokračování Dark Phoenix, který má do kin přijít v červnu 2019.

Turnerová se stala patronkou organizace Women for Women, která podporuje ženy, do jejichž života zasáhla válka. Adoptovala psa, který hrál v seriálu jejího zlovlka Lady. I ona má na předloktí jako Maisie Williamsová vytetované datum 7. srpna 2009, protože ten den se také dozvěděla, že získala roli Sansy. Kromě toho má dalších 10 tetování, například písmeno G na malíčku, emblém rodu Starků – vlka – na předloktí a písmeno J na zápěstí, které odkazuje k jejímu snoubenci Joeovi Jonasovi.

Nikolaj Coster-Waldau alias Jaime Lannister

Datum narození: 27. července 1970 (48 let)

Bratr Cersei je ve svém rodném Dánsku poměrně známým hercem. Svou kariéru rozjel už roku 1993 ihned po ukončení vysoké školy.

Nikolaj Coster-WaldauNikolaj Coster-Waldauautor: shutterstock.com

Coster-Waldau se narodil v dánském Rudkobingu. Vychovávala ho především jeho matka, knihovnice. Otec, původem Němec, měl prý problémy s alkoholem a o své děti se příliš nezajímal. Debutoval rolí Hamleta a v roce 1993 rolí ve filmu Nightwatch, který ovšem s Noční hlídkou ze Hry o trůny neměl nic společného. V roce 2001 pak začal hrát i v amerických filmech. Objevil se například ve snímcích Černý jestřáb sestřelen nebo Enigma. Celosvětovou slávu mu ale zajistila až Hra o trůny.

V roce 1998 se oženil s grónskou zpěvačkou Nukaakou, se kterou má dvě děti, které už si také stačily zahrát epizodní role v dánských seriálech. Dlouhodobě upozorňuje na hrozbu globálního oteplování.

V seriálu vystupují desítky herců ve větších i menších epizodních rolích. Mezi další důležité postavy patří:

Iain Glen alias Jorah Mormont

John Bradley alias Samwell Tarly

Alfie Allen alis Theon Greyjoy

Conleth Hill alias Varys

Gwendoline Christie alias Brienne z Tarthu

Liam Cunningham alias Davos Mořský

Isaac Hempstead Wright alias Brandon Stark

Nathalie Emmanuel alias Missandei

Rory McCann alias Sandor Clegane

Kristofer Hivju alias Tormund

Joe Dempsie alias Gendry

Jacob Anderson alias Šedý červ

Aktuální informace k poslední sérii Hry o trůny i obecné informace k celému seriálu si můžete přečíst v našem speciálu, který budeme pravidelně doplňovat>>> 

Hra o trůny: Exkluzivní rozhovory s herci kultovního seriálu naleznete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud