Game of Thrones s08e02: Trailer ke druhé epizodě Hry o trůny je předehrou k největší bitvě seriálu | info.cz

Články odjinud

Hra o trůny: Trailer ke druhé epizodě Game of Thrones je předehrou k největší bitvě seriálu

Je to už skoro týden, co se fanoušci seriálu Hra o trůny (Game of Thrones) dočkali premiéry jeho osmé řady. Závěrečná série má mít celkem šest dílů a jejím hlavním motivem bude zdá se především bitva s Bílými chodci a armádou nemrtvých. K té by mělo podle dostupných informací dojít ve třetím díle. Už druhá epizoda ale slibuje zajímavou podívanou. (Následující text prozrazuje děj dosud odvysílaných epizod.)

Na první díl osmé série čekali fanoušci téměř dva roky. Mnoho z nich se proto nenechalo odradit brzkým časem premiéry - ve 3 hodiny v noci středoevropského času - a na první díl závěrečné série se tak dívali souběžně s nadšenci ze Spojených států. Streamovací služba HBO GO dokonce kvůli zvýšenému náporu nezvládala a většina diváků, kteří chtěli seriál sledovat online, nakonec byla schopna zprovoznit stránky až zhruba ve 3:35.

Hra o trůny trhá rekordy

I podle dostupných statistik první díl trhal rekordy ve sledovanosti. Nenechalo si ho ujít 17,4 milionu diváků na celém světě. Tyto statistiky se ale týkají pouze těch, kteří jej sledovali na oficiálních platformách. Kdyby do čísla bylo možné zahrnout i ty, kteří jej někde nelegálně stáhli, je pravděpodobné, že číslo by bylo ještě několikanásobně vyšší.

Zatím nejsledovanější epizodou Hry o trůny bylo finále předchozí sedmé série, které na platformách HBO vidělo 16,9 milionů diváků. Je pravděpodobné, že počet sledujících bude ještě stoupat, ostatně více bude jasno po druhém díle, který má premiéru v pondělí 22. dubna, opět ve 3 hodiny ráno. Tvůrci už zveřejnili trailer.

Game of Thrones: Trailer láká na zlomovou bitvu

Předchozí díl končil neskutečným shledáním Brana Starka s Jaimem Lannisterem, který jej v úplně prvním dílu seriálu shodil z věže a udělal z něj postiženého. Dle traileru to vypadá, že Jaime nebude - minimálně zpočátku - po chuti ani Daenerys Targaryen. Byl to totiž Jaime, kdo se kdysi angažoval v sesazení otce Daenerys ze Železného trůnu a dokonce jej osobně zabil.

Vypadá to, že pokračovat bude nadále i napjetí mezi Sansou Stark a Daenerys, které se od prvního setkání zřejmě příliš nemusí.

Naopak z traileru není jasné, jak a zda Jon Snow nějak naloží se zjištěním o svém pravém původu, díky kterému má přímý nárok na Železný trůn.

INFOGRAFIKA: Kolik postav zemřelo ve Hře o trůny?INFOGRAFIKA: Kolik postav zemřelo ve Hře o trůny?autor: INFO.CZ

Oproti předchozím sériím se tvůrci rozhodli, že nebudou předem prozrazovat názvy jednotlivých epizod. První díl se jmenoval Zimohrad (Winterfell), název druhého dílu zatím není znám.

Vypadá to, že epizoda bude především dramatickou předehrou právě ke třetímu dílu, ve kterém se má uskutečnit největší bitva v dějinách kinematografie - střet mezi živými napříč rody Západozemí a Bílými chodci a nemrtvými v čele s Nočním králem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud