Hra o trůny: Všechny série a jejich děj přehledně | info.cz

Články odjinud

Hra o trůny: Jak začala bitva o Železný trůn? Připomeňte si před premiérou vše, co se v seriálu zatím stalo

Finále populárního seriálu Hra o trůny je na spadnutí. První díl uvedla televize HBO už v roce 2011. Čekání na nové díly můžete strávit účelně: připomeňte si před premiérou osmé řady všechny díly, ve kterých proběhly první bitvy o Železný trůn, zrození draků nebo dobývání Zdi armádou Divokých. (Následující text obsahuje informace o dosud odvysílaných epizodách seriálu).

1. série

Za Zdí se začínají objevovat kromě Divokých i jiní tvorové a v Západozemí se nepřestává bojovat o Železný trůn. Po smrti krále Roberta Baratheona si nároky na něj dělá nejen jeho manželka Cersei a její syn Joffrey z rodu Lannisterů, ale také téměř zapomenutý Viserys z rodu Targaryenů. Ten kvůli touze po moci provdá svojí sestru za vůdce Dothraků, na to ale záhy doplatí. Stejně jako Eddard Stark, který kývl svému dávnému příteli na nabídku, která se neodmítá a která jej stála život.

2. série

Vlády po Robertovi se ujal mladý Joffrey, toho zatím ovlivňuje nejen jeho matka, ale také jeho strýc Tyrion, který se stal jeho pobočníkem. Do hry o vládu nad Západozemím se vloží Robb Stark, který hodlá pomstít svého popraveného otce, a také bratr zesnulého krále Stannis Baratheon, který nemanželského Joffreyho neuznává jako právoplatného dědice. Za mořem se mezitím Daenerys snaží vychovat svoje draky a Jon Sníh spolu s Noční hlídkou se připravuje na nebezpečí za Zdí.

3. série

Lannisterové Královo přístaviště před Stannisem a jeho novou společnicí Mellisandrou ubránili, po masakru na "Rudé svatbě" už jim nehrozí nebezpečí ani ze strany Robba Starka a jeho matky. Mance Rayder formuje armádu Divokých a vydává se dál k jihu a nehodlá se zastavit ani o Zeď. Za Úzkým mořem spolu s draky shromažďuje bojovníky také Daenerys, která stále více touží po získání Železného trůnu.

4. série

Stannis Baratheon se svého snu nevzdává a pokračuje ve zbrojení na Dračím kameni. Do Králova přístaviště ale přichází nenápadné nebezpečí v podobě Oberyn Marttel, která chce dohlídnout na svatbu krále Joffreyho a Margeary z rodu Tyrellů. Joffrey si ale manželství kvůli smrtelné dávce jedu příliš dlouho neužije. Divocí pod vedením Rydera stále prchají před Bílými chodci a Daenerys pro sebe získává armádu Neposkvrněných.

5. série

Daenerys se v Meereenu dostává do problémů a musí začít nelítostně rozhodovat o svém dalším osudu. Napjatá atmosféra je také v Králově přístavišti, kde se Cersei snaží bojovat s náboženskou sektou, která je nejen díky Nejvyššímu vrabčákovi poměrně oblíbená. Jon Sníh na Černém hradě zase kličkuje mezi tím, co od něj očekává Noční hlídka a mezi tím, co požaduje Stannis, který se považuje na krále.

6. série

Jon Sníh díky Mellisandře samozřejmě přežije svou vlastní smrt a také se po dlouhé době konečně setká se Sansou, která s pomocí Brienne utekla od Ramsayho, se kterým Jon svede takzvanou "bitvu Bastardů". Pozornost se upíná také k Branovi, který se skrze Tříokou vránu vrací do minulosti, kde pozoruje nejen Děti lesa, ale také stvoření prvních Bílých chodců.

7. série

Jona k Deanerys žene nejen její pozvání, ale také zásoby dračího skla. Snahu o získání důkazu, že za Zdí se ukrývá mnohem větší nebezpečí než kde jinde, Deanerys zaplatí, ztrácí jednoho ze svých draků. Společně se pak vydají do Králova přístaviště, aby rozšířili armádu, která má bojovat pro Bílým chodcům. A Sansa s Aryou, která se také vrátila zpět na Zimohrad, si musejí poradit s pletichami domnělého přítele Petyra Baeliše.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud