Hra o trůny: Fanoušci objevili na nových fotografiích řadu spoilerů k osmé sérii. Nejvíce je překvapila Cersei

Info.cz

11. 02. 2019 • 12:27

Stanice HBO uvolnila první oficiální fotografie z finálové řady seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Snímky jsou momentkami z nových epizod, které uzavřou vyprávění o boji o Železný trůn. Ačkoli na první pohled na fotografiích není nic, co by přímo vyzrazovalo děj posledních šesti dílů, lze z nich odvodit, které postavy budou pro závěr vyprávění klíčové. Fanoušci ze snímků navíc po delší analýze přesto dokázali zjistit zajímavé informace. (Následující text prozrazuje děj dosud odvysílaných epizod.)

Většina snímků se drží v šedivých tónech tak, jako tomu bylo i u předcházející série. Objevuje se na nich většina postav, které byly důležité i v předposlední řadě. Díky pozadí fotografií lze navíc určit, kde se některé z nich nacházejí.

Davos Mořský

Liam Cunningham, který ztvárňuje tuto roli, sedí dle teorií ve velkém sále na Zimohradě. Je za ním navíc vidět jeden z vojáků - Neposkvrněných. Podle fanoušků může snímek zachycovat situaci, kdy na Zimohrad dorazila Daenerys Targaryen, která sděluje přítomným své plány, o čemž by svědčil i Davosův pochybovačný pohled.

Liam Cunningham jako Davos Mořský

Brienne z Tarthu a Sansa Stark

Také Brienne a Sansa se dle fanoušků nacházejí na Zimohradě, možná při stejné příležitosti jako Davos. Zatímco Brienne vypadá spíše zaskočeně, Sansa hledí přezíravě. I zde jsou v pozadí vidět Neposkvrnění ve zbroji, což by mohlo znamenat, že Daenerys si není příliš jistá podporou severských lordů - kteří navíc mnohdy při Robertově rebelii bojovali proti jejímu otci - a pojistila se doprovodem svých strážců. Sansa má navíc na sobě stejné oblečení, jako když v jednom z trailerů vítala Daenerys na Zimohradě.

Gwendoline Christie jako Brienne z Tarthu
Sophie Turner v roli Sansy Stark

Brann Stark a Samwell Tarly

O tom, že většina děje se bude zřejmě odehrávat v této sérii především na severu, svědčí i snímky Branna a Sama. Brann je na fotografii zachycen tak, jak ho diváci viděli i v sedmé sérii, když odhaloval tajemství původu Jona Snowa. Sam, který se na tom také podílel, je na snímku pravděpodobně v kobkách pod Zimohradem, kde odpočívají zemřelí Starkové. Jeho pohled napovídá, že se pravděpodobně právě dozvěděl něco potěšujícího, možná také o Jonově původu.

Isaac Hempstead Wright v roli Brana Starka
John Bradley jako Samwell Tarly

Cersei Lannister

Na fotografiích se objevila také královna Cersei. Jako jediná je na snímku vidět celá, navíc z profilu. Vzhledem k tomu, že na konci minulé série Jaimemu oznámila, že čeká jeho dítě, je podivné, že na ní těhotenství není vůbec vidět. Buď jde tedy o děj, který následoval ihned po konci 7. série, nebo už Cersei těhotná není.

Lena Headey jako Cersei z rodu Lannisterů v osmé řadě Hry o trůny

Daenerys Targaryen

Také Daenerys se na fotografii pravděpodobně nachází na Zimohradě. Nemá na sobě už bílý kožich, jako když přijela, ale že jde o stejnou situaci, lze odhadnout z jejího účesu. Dle jejího pohledu by se dalo soudit, že jednání - ať byla s kýmkoli - byla úspěšná.

Emilia Clarke jako Matka draků Daenerys Targaryen

Jaime Lannister

Dvojče královny Cersei má na sobě zbroj, která se podobá těm, kterou nosí severští lordi. Dávalo by to celkem smysl, protože koncem poslední série Jaime opustil Cersei s vysvětlením, že jede na sever pomáhat v obraně Zdi. Vzhledem k tomu, jak se Jaime usmívá, je pravděpodobné, že ještě nevyšlo najevo, že to byl on, kdo v úplně první epizodě seriálu vystrčil z věže Branna, který kvůli tomu nyní nemůže chodit. Pokud se ale teď oba budou nacházet na Zimohradě, možná ještě vyjde pravda najevo.

Nikolaj Coster-Waldau jako Jaime Lannister

Arya Stark

Také Arya se dle teplejšího oděvu nachází zřejmě někde na severu. V davu lidí pozoruje něco, co ji velmi zaujalo. Že by to mohli být třeba draci Daenerys?

Maisie Williamsová jako Arya z rodu Starků

Jon Snow

Jeden z hlavních hrdinů se na snímku vyskytuje poblíž hradeb. Je to ale Zimohrad, nebo Černý hrad u Zdi? Také Jon má na sobě to samé oblečení a účes jako když uváděl v traileru Daenerys na Zimohrad.

Kit Harington jako Jon Snow v osmé řadě Hry o trůny

Tyrion Lannister

Tyrion je stále pravou rukou Daenerys, jak potvrzuje brož na jeho klopě. Také on se dle sněhu ocitl na Zimohradě, kde stojí po boku svojí nové paní. Jeho výraz je nicméně spíše ztrápený a plný obav.

Nejoceňovanější herec souboru GoT Peter Dinklage jako Tyrion Lannister

Kdo na snímcích chybí?

Je pravděpodobné, že producenti seriálu si chtějí některá překvapení nechat až do vysílání, proto se na fotografiích neobjevují všichni, jejichž příběh by si ještě zasloužil nějaké ukončení a kteří v dosavadním průběhu děje hráli poměrně důležité role. Na fotografiích chybí například Theon Greyjoy se sestrou Yarou, Jorah Mormont, Missandei a Šedý červ nebo Tormund, který se v závěru poslední série utkal s nemrtvými a není jasné, zda zápas přežil.

SDÍLET