Hra o trůny: Jak přežít Game of Thrones. Vědci přišli na to, který typ postav umírá nejčastěji

04. 04. 2019 • 08:00

Že si oblíbený seriál vezmou pod drobnohled jeho fanoušci, na tom není vůbec nic zvláštního. Že se jím ale budou zabývat vědci, už tak běžné není. Ti z australské univerzity se rozhodli zjistit, jaký typ postav nechali tvůrci v seriálu Game of Thrones zemřít a v koho byste se měli převtělit, pokud byste chtěli v seriálovém světě přežít.

Vědci zhlédli všechny doposud odvysílané epizody Hry o trůny a dospěli k zajímavým, ale pro skalní fanoušky jistě ne překvapujícím závěrům. Analyzovali totiž především úmrtí klíčových postav, která jsou pro celý seriál poměrně typická.

Největší riziko v seriálu podstupují nové postavy. Během první hodiny působení v seriálu jich zemřelo hned 14 %. Drtivá většina z nich ale měla o poznání delší dobu „expirace“. Průměrně se na obrazovkách ohřály 28 hodin a 48 minut. Do průměru ale spadly i postavy, které se v seriálu objevily jen v rámci 11 sekund a také ty, které přežily více než 57 hodin.

Vědcům se také podařilo ve studii, kterou původně publikovali s odborném časopise Injury Epidemiology, zanalyzovat rizikové faktory. Pokud by se nějaký fanoušek chtěl převtělit do některé z postav, podle vědců by si měl rozhodně vybrat někoho, kdo se narodil jako šlechtic. Nižší úmrtnost měly také ženy a ti, kteří se dokázali obratně přizpůsobit situaci, aniž by hned tasili meče.

Titulky k 8. sérii ke stažení zde:

S08E01: Winterfell

S08E02: A Knight of the Seven Kingdoms

S08E03: The Long Night

S08E04: 6. května 2019

S08E05: 13. května 2019

S08E06: 20. května 2019