Hra o trůny: 5 postav seriálu, které vznikly podle skutečných historických osobností | info.cz

Články odjinud

Hra o trůny: 5 postav seriálu, které vznikly podle skutečných historických osobností

Ačkoliv George R. R. Martin zasadil děj ságy Píseň ledu a ohně do fiktivního světa Západozemí, nechal se inspirovat reálnou historií. A to především při vymýšlení jednotlivých postav. O kom z těch, kteří soupeří v seriálu Hra o trůny (Game of Thrones) o Železný trůn, jste se mohli dočíst v učebnicích?

George R. R. Martin přiznal, že se při psaní knih, podle kterých vznikl seriálový fenomén posledních několika let, nechal inspirovat například slavnou Válkou růží, tedy sérií bitev, který se odehrála během 15. století mezi anglickými rody Yorků a Lancasterů.

Královna Cersei

Ač by se mohla Cersei jevit jako univerzální příklad královny, kterou rodiče provdali ve velmi mladém věku z čistě politických důvodů, není to úplně pravda. Cersei se totiž podobá ženám, které stály na obou stranách konfliktu známého jako Válka růží. Srovnat se dá s Alžbětou Woodvillovou - krásnou vdovou po Edwardu IV., která se chtěla ujmout moci pomocí svého mladého syna. Druhou ženou, které se Cersei podobá, je Markéta z Anjou - manželka Jindřicha VI., který po záchvatu duševní choroby nebyl schopen vládnout.

Král Joffrey

Jen těžko se hledá v seriálu postava, která by měla méně sympatií, než má právě Joffrey. Syn sourozenců Cersei a Jaimeho by se měl podobat Richardovi II., který usedl na trůn v pouhých 10 letech. Historikové navíc spekulují o tom, že Richard trpěl poruchou osobnosti.

Daenerys Targaryen

Matka draků, kterou navíc nepopálí žádný oheň, nepůsobí jako někdo, kdo by se před stovkami let proháněl pro britských ostrovech. Opak je ale pravdou. Její osud se dá totiž připodobnit k tomu, který si prožil Jindřich VII. Tudor, který ještě jako nenarozený přišel o otce a záhy musel spolu se svým strýcem opustit Anglii. Do své rodné země se vrátil až s armádou, díky které také usedl na trůn.

Robb Stark

Nejstarší syn Eddarda Starka se měl ujmout vlády na Zimohradu. Místo toho ale porušil dohodu a místo jedné z dcer Waldera Freye si vzal prostou ranhojičku. Právě kvůli tomu ale on i jeho věrní zemřeli. Podobně jako Robb se ale zachoval i Edward IV., ten měl pojmout za manželku dceru Ludvíka XI., místo toho se ale tajně oženil s Alžbětou Woodvillovou. Na rozdíl od Robba ale Edwarda i jeho rodinu nečekal tak krutý osud.

Petyr „Malíček” Baelish

S nadsázkou lze říct, že Malíček patřil k nejvlivnějším lobbistům v Západozemí. Na svoje intriky a manipulace nakonec ale velmi draze doplatil. Stejně kontroverzní postavou je Oliver Cromwell, který to díky zděděnému majetku a rozhodnému jednání, které zahrnovalo i podpis pod rozsudkem smrti pro krále Karla I., dotáhl až na pozici protektora.

Lannisterové a spol. 10 nenormálních, zdegenerovaných, vražedných rodinek Westerosu ze Hry o trůny>>>

Titulky k 8. sérii ke stažení zde:

S08E01: Winterfell

S08E02: A Knight of the Seven Kingdoms

S08E03: The Long Night

S08E04: 6. května 2019

S08E05: 13. května 2019

S08E06: 20. května 2019

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud