Hra o trůny: 7 rodů a 7 smrtelných hříchů. Podle této teorie není tím největším zlem Noční král | info.cz

Články odjinud

Hra o trůny: 7 rodů a 7 smrtelných hříchů. Podle této teorie není tím největším zlem Noční král

Čím více ubývá čas, který zbývá do premiéry finálové série Hry o trůny, tím více spekulací se kolem konce seriálu rojí. Jednou z teorií, která právě brázdí internet je i ta, která Nočního krále staví do mnohem pozitivnějšího světla a u vznešených rodů Západozemí naopak hledá jejich hříchy. 

Kolem Nočního krále, který ovládá Bílé chodce spolu s jejich armádou nemrtvých a po poslední bitvě navíc i draka, koluje spousta teorií. Pokud nevěříte například té, která tvrdí, že Nočním králem je ve skutečnosti ochrnutý Bran Stark, mohla by vás zaujmout ta, ve které se hlavní „záporák“ stává ve své podstatě „klaďasem“, jenž má zachránit svět před zhoubou.

Řeč je o takzvané teorii hříchů. Smrtelné hříchy autor teorie přiřkl jednotlivým rodům, které se díky nim dostaly na scestí. A pro ty, kteří viděli alespoň pár dílů seriálu, jistě nebude problém jednotlivé neřesti správně přiřadit.  

Rod Lannisterů se kvůli svým eskapádám provinil smilstvem a rod Starků se stal ztělesněním pýchy. Targaryeny pak podle teorie charakterizuje závist a Baratheony hněv. Rod Martellů se podle teorie oddává obžerství, rod Freyů lenosti a rod Tyrellů je lakomý.

Klíčem k této teorii ale není jen analýza hříšnosti jednotlivých rodů, ale také úloha Nočního krále. Podle autora by v jeho stvoření mohli mít prsty Staří bohové, kteří už neutěšenou situaci v Západozemí nemohli déle snášet. Ve Staré bohy navíc věří už jen ti, co žijí na severu, ostatní obyvatelé Západozemí uctívají Sedm nebo Pána světla.

Podle teorie se dá tedy příchod Nočního krále přirovnat k biblické potopě světa, která měla za cíl vyhladit celé lidstvo a ušetřit jen Noeho, jeho rodinu a zvířata, která přizval na svoji archu. Noční král a jeho armáda by tak mohla znamenat očistu světa od hříchů, kterých se dopouštějí ti nemocnější. 

Hra o trůny autor: HBO

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud