Hra o trůny: Autor předlohy George R. R. Martin odmítl roli v poslední řadě seriálu. Přitom už v něm jednou hrál | info.cz

Články odjinud

Hra o trůny: Autor předlohy George R. R. Martin odmítl roli v poslední řadě seriálu. Přitom už v něm jednou hrál

Tvůrci seriálu Hra o trůny (Game of Thrones) chtěli, aby se v poslední řadě objevil v menší roli také autor předlohy George R. R. Martin. Zapojit se ovšem odmítl. Fanoušci ale zjistili, že v seriálu už jednu menší roli hrál, byť to skoro nikdo neviděl.

Tvůrci David Benioff a Dan Weiss nabízeli Martinovi opakovaně, aby se v seriálu objevil. Vždycky odmítl. Doufali, že tvůrce předlohy Píseň ledu a ohně alespoň přemluví, aby vystoupil ve finálové řadě seriálu. Nepovedlo se.

Myslím, že nemám čas, abych kvůli malé roličce cestoval do Belfastu,” vyjádřil se prý Martin. Prohlášením nicméně nepřekvapil. Poslední roky totiž téměř nedává rozhovory a neúčastní se ani žádných akcí, aby se prý mohl plně soustředit na dopsání knih, které byly předlohou Hry o trůny. Proto neudělal výjimku ani v případě, kdy by se musel přesunout do Severního Irska, kde se část seriálu natáčí.

Je pravda, že Martin už je teď ve značném skluzu oproti seriálové verzi, která dějem předbíhá knihy, které jsou paradoxně její předlohou. Martin proto už před několika lety řekl scénáristům, jak má příběh skončit, kdyby se náhodou nedožil toho, že stihne knižní verzi dokončit. Napsal zatím pět dílů, poslední vyšel v roce 2011, a tak fanoušci čekají, kdy se objeví zbývající dva díly knižní ságy, které Martin slíbil.

Přestože v posledních epizodách Hry o trůny se Martin neobjeví, málokdo tuší, že už v jedné epizodě účinkoval. Šlo o pilotní díl seriálu, ve kterém si měl zahrát bezejmenného kupce na svatbě Daenerys a Khal Droga.

Tyto raritní záběry ale ve skutečnosti skoro nikdo neviděl. Pilot se totiž natáčel ještě s herečkou Tamzin Merchantovou, která původně měla hrát roli Daenerys. Nakonec ji ale vystřídala Emilia Clarkeová a Martina v roli obchodníka tak diváci neviděli. Zachovala se alespoň fotografie z natáčení, kterou můžete vidět výše.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud