Hra o trůny: Jak přežít seriál Game of Thrones | info.cz

Články odjinud

Hra o trůny: Jak přežít Game of Thrones. Vědci přišli na to, který typ postav umírá nejčastěji

Že si oblíbený seriál vezmou pod drobnohled jeho fanoušci, na tom není vůbec nic zvláštního. Že se jím ale budou zabývat vědci, už tak běžné není. Ti z australské univerzity se rozhodli zjistit, jaký typ postav nechali tvůrci v seriálu Game of Thrones zemřít a v koho byste se měli převtělit, pokud byste chtěli v seriálovém světě přežít.

Vědci zhlédli všechny doposud odvysílané epizody Hry o trůny a dospěli k zajímavým, ale pro skalní fanoušky jistě ne překvapujícím závěrům. Analyzovali totiž především úmrtí klíčových postav, která jsou pro celý seriál poměrně typická.

Podle Australanů necelých 74 % úmrtí zapříčinilo zranění. A to zejména do oblasti hlavy a krku. Více než 11 % zabitých nepřežilo popáleniny a téměř 5 % z těch, kteří se nedožili konce seriálu, podlehlo jedu. A pouze dvě postavy zemřely přirozenou smrtí, jedním z nich byl Mistr Aemon.

Největší riziko v seriálu podstupují nové postavy. Během první hodiny působení v seriálu jich zemřelo hned 14 %. Drtivá většina z nich ale měla o poznání delší dobu „expirace“. Průměrně se na obrazovkách ohřály 28 hodin a 48 minut. Do průměru ale spadly i postavy, které se v seriálu objevily jen v rámci 11 sekund a také ty, které přežily více než 57 hodin.

Vědcům se také podařilo ve studii, kterou původně publikovali s odborném časopise Injury Epidemiology, zanalyzovat rizikové faktory. Pokud by se nějaký fanoušek chtěl převtělit do některé z postav, podle vědců by si měl rozhodně vybrat někoho, kdo se narodil jako šlechtic. Nižší úmrtnost měly také ženy a ti, kteří se dokázali obratně přizpůsobit situaci, aniž by hned tasili meče.

Titulky k 8. sérii ke stažení zde:

S08E01: Winterfell

S08E02: A Knight of the Seven Kingdoms

S08E03: The Long Night

S08E04: 6. května 2019

S08E05: 13. května 2019

S08E06: 20. května 2019

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud