Hra o trůny: Kde se ale vzal Aryin bílý kůň? Fanoušci mají jasno | info.cz

Články odjinud

Hra o trůny: Jak ve zničeném městě mohl přežít bílý kůň? Podle fanoušků za to může Bran

Hře o trůny (Game of Thrones) zbývá do konce už jen poslední epizoda. Ta předposlední ale opět rozdala karty trochu jinak, než přinejmenším část diváků očekávala. Fanoušci jsou čím dál napjatější a chytají se všemožných detailů. (Další text prozrazuje děj dosud odvysílaných epizod, včetně čtvrtého dílu osmé série.)

Předposlední epizoda snad přinesla zadostiučinění těm divákům, kteří už od začátku série čekali na úmrtí významných postav. Za oběť scénáristům padl nejenom Varys, kterého si na svůj seznam neposlušných připsala Matka draků, ale také Jaime, Cersei, Hora nebo Ohař.

V tomto výčtu samozřejmě nejsou započítané tisíce obětí, které v druhé části epizody sežehl Drogon spolu s Daenerys, která tímto činem nejspíš dostála přezdívky svého otce.

Jednou z mála postav, které se podařilo přežít ohnivé peklo uprostřed Králova přístaviště, byla Arya Stark. Právě jí přišel mezi spálenými těly na pomoc bílý kůň. A fanoušci nad tímto dojemným okamžikem začali přemýšlet víc, než by si možná sami tvůrci přáli.

Podle nich by totiž kůň nemusel jednat podle vlastní vůle, ale podle vůle jiného Starka – Brana. Který je sice tisíce kilometrů daleko, ale coby Tříoká vrána je schopen se převtělit do libovolných osob, ale i zvířat. A bílého koně tak nabídl Arye, aby se dostala do bezpečí.

Právě tato teorie ale vyvolává další otázky. Zvláště jedna by mohla být pro další osud Západozemí zásadní. Je možné, že Bran ovládne Drogona a obrátí ho proti Daenerys, která coby „Šílená královna” nebude ochotná přenechat Železný trůny právoplatnému dědici.

Brutální jatka, po nichž nepřijde happy end. Předposlední díl Hry o trůny je jen pro silné povahy>>>

Hra o trůny míří do finále. I když jsou padouši „mrtví“, temnota vítězí. Jak to dopadne?>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud