Hra o trůny: Proč Matka draků zešílela? Tvůrci populárního seriálu se svěřili fanouškům | info.cz

Články odjinud

Hra o trůny: Proč Matka draků zešílela? Tvůrci populárního seriálu se svěřili fanouškům

Předpolední díl možná mnohé diváky překvapil množstvím mrtvých, kteří padli za oběť Daenerys, která nejspíš neunesla sílu okamžiku a rozhodla se spolu se svým zbývajícím drakem Drogonem Královo přístaviště proměnit ve spálenou ruinu. Co ji k tomu ale vedlo? (Následující text prozrazuje děj dosud odvysílaných epizod.)

Během několika sérií si Daenerys získávala opravdu velkou sympatii diváků. A to nejen svým odvážným chováním uvnitř velmi specifické skupiny Dothraků, ale také osvobozováním otroků a budováním armády, která ji měla pomoct s návratem na trůn.

Nicméně během poslední epizody se pohled na možnou následnici trůnu trochu převrátil. Protože přesto, že se jí okupované Královo přístaviště v čele se Cersei vzdalo, Daenerys ho bez jakékoli lítosti ve tváří spálila na uhel.

Hra o Trůny je továrna na peníze. HBO na tržbách ročně přinese miliardu dolarů>>>

Podle tvůrců ale diváci mohli tušit, že se něco podobného stane. A to nejen kvůli „rodinné diagnóze”. Upozorňují například na ledově klidný výraz, který se Daenerys objevil na tváři, když Drogo nasadil jejímu bratrovi zlatou a zároveň žhavou korunu.

K podobné tragédii podle nich také nemuselo dojít, pokud by Cersei nepopravila bezbrannou Misandei a kdyby Euron Greyjoy podle nezabil jednoho z jejích zbývajících draků, které v považovala za své děti. Královo přístaviště navíc v Daenerys mohlo roznítit vzpomínky na zradu celého jejího rodu.

Hněv po posledním dílu Hry o trůny: Petice za přetočení seriálu už má 1 000 000 podpisů!>>>

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud