Hra o trůny: Zabije Arya Nočního krále? | info.cz

Články odjinud

Hra o trůny: V osmé sérii může dojít i na neočekávaný souboj. Zabije Arya Nočního krále?

Poslední řada Hry o trůny se nezadržitelně blíží a s tím i spekulace o tom, kdo nakonec ovládne Západozemí. Fanoušky ale zajímají i jednotlivá setkání a souboje. Pod drobnohled se tak samozřejmě dostala Arya, která by podle některých indicií mohla být člověkem, jenž se utká s nebezpečím, které se blíží ze severu.

Arya sice prošla bezpočtem nebezpečných situací, ale také si jako jedna z mála osvojila nejen umění boje, ale také další schopnosti. Tu nejzásadnější si už vyzkoušela, když se mstila v domě Freyů za smrt svých blízkých. Změna podoby, stejně jako dýka z valyrijské oceli, by jí totiž v pokoření Nočního krále mohla opravu pomoct.

Nejen z trailerů je patrné, že Arya Stark nebude v poslední sérii jednou z mnoha vedlejších postav. Příběh jedné z dcer Eddarda a Catelyn sleduje seriál po celou domu poměrně pečlivě a dává mu vcelku dost prostoru.

Pro připomenutí, diváci mohli sledovat její cestu do Králova přístaviště a její následný úprk, když rod Lannisterů nechal jejího otce setnout. Důležitou kapitolou v jejím příběhu byla její pouť s Ohařem, služba Tywinu Lannisterovi i její nekonečně dlouhý výcvik v Braavosu.

Ale proč zrovna Arya by měla stát za koncem Nočního krále? Tady je pár argumentů:

1. Arya je opravdu dobře vycvičená v boji

Výcviku, který z Aryi udělal Nikoho a který ji zdokonalil nejen v zabíjení, dopřáli tvůrci seriálu rovnou dvě série. George R. R. Martin se jejímu tréninku věnuje rovnou ve třech knihách. Podle autorů teorie by ale bylo podivné, že by dcera Neda Starka podstupovala tak náročnou cestu jen proto, aby se pomstila Walderu Freyovi.

2. Platí za jednu z nejstatečnějších postav

Na začátku první série možná vypadala jako holčička, která si jen ráda hraje s lukem. To ale přestala být tak úplně pravda. Trvalo to jen pár dílů, než dostala svůj vlastní meč a učitele, který ji se zbraní naučil. U toho ale Arya neskončila. Ba naopak, její zarputilost a odvážnost ji dohnala až k popravě Malíčka.

3. Vlastní dýku z valyrijské oceli

Zbraň z valyrijské oceli, kterou se mimochodem pyšní i Jon Sníh, může působit jen jako zbytečná ozdoba opředená pověstmi, ale opak je pravdou. Ocel z Valyrie je silně nedostatkovým zbožím, protože už ji nikdo nedokáže vyrobit. Navíc má ale opravdu mimořádné schopnosti. Jako jeden z mála materiálu totiž dokáže zničit Bílé chodce.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud