Kde se točila Hra o trůny: Filmaři zamířili na slunnou Matlu i zasněžený Island | info.cz

Články odjinud

Hra o trůny: Vydejte se po stopách oblíbeného seriálu. Čeká vás slunná Malta i zasněžený Island

Pokud patříte mezi fanoušky seriálu Hra o trůny a rádi cestujete, můžete se vydat i na místa, po kterých se procházel Eddard Stark, Jon Snow nebo kde si Khal Drogo bral Daenerys Targaryen. A nemusíte se ani trmácet přes půl světa, některé lokace na vás čekají v nedalekých dovolenkových destinacích. 

Severní Irsko

Pohřeb zatrpklého Balona Greyjoye, otce Theona, který prožil mládí na dvoře Starků, se natáčel v městečku Ballintoy na severu země. Stejné místo se objevilo v seriálu i během setkání Theona a jeho sestry Yary v druhé sérii. Do Severního Irska se vydejte i v případě, že byste rádi navštívili fragmenty Zimohradu v podobě Castle Ward. V první sérii ale sídlo Starků hostil skotský hrad Doune. 

Chorvatsko

Štáb seriálu hostil nejen Dubrovník, který se hned v několika sériích proměnil na Královo přístaviště, ale také další chorvatská místa. Mezi nimi například i klášter ve městě Trogir, který představoval Qarth. Pro některé záběry si pak filmaři dojeli i na ostrov Lokrum.

Island

Na Islandu si můžete prohlédnout například místo, kde filmaři nechali „vyrůst“ Orlí hnízdo. Sídlo rodu Arrynů byste našli v národním parku Þingvellir nedaleko Reykjavíku.

V Islandské jeskyni Grjótagjá byste zase mohli narazit na místo, kde do divoké Ygritte definitivně zamiloval Jon Snow. Štáb pak kvůli Zdi zamířil i k jezeru Mývatn nebo k ledovci Vatnajökull.

Španělsko

Pokud se budete chtít vydat do stopách Hry a trůny a netoužíte zrovna po chladném Islandu nebo deštivém Irsku, vyrazte do Španělska. V Seville narazíte na královský palác Alcázar, který posloužil jako sídlo rodu Martellů. V Cordobě pak uvidíte most jako vystřižený ze svobodného města Volantis – sídla Valyrijců. V seriálu se ale objeví například i hrad Castell de Santa Florentina nebo Castillo de Zafra. Ve Španělsku najdete i Dračí kámen včetně ikonického schodiště, konkrétně na severu země na malém ostrůvku Gaztelugatxe.

[NO SPOILERS] Me and my buddies went to Spain and found a very familiar garden from r/gameofthrones

Malta

Jednou z nejznámějších lokací, která se objevila hned v první sérii, je takzvané Azurové okno. Právě tam probíhala svatba Daenerys a khala Droga. To ale na Maltě už bohužel nenajdete, nedávno se totiž fotogenický skalní útvar zřítil do moře. Ve městě Mdina pak určitě narazíte na bránu, která v seriálu zdobila i Královo přístaviště. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud