„Noční král” prolomil mlčení. Konečně promluvil o svém seriálovém konci | info.cz

Články odjinud

„Noční král” prolomil mlčení. Konečně promluvil o svém seriálovém konci

O roli Nočního krále se neucházel, přesto se ale Vladimír Furdík převtělil do postavy, kterou s napětím sledovaly miliony fanoušků. Co bylo na natáčení jeho posledních scén v seriálu nejtěžší a jak dlouho se natáčela bitva o Zimohrad? (Následující text odhaluje děj dosud odvysílaných epizod.)

„Byl to opravdu velmi emocionální den a noc,” svěřil se slovenský herec Vladimír Furdík magazínu Hollywood Reporter, který coby Noční král zemřel rukou Aryi Stark, jež hraje Maisie Williamsová. „Nechal jsem na place veškerou svou energii. Stejně jako Maisie. Nebyl to klidný den. Byla zima, pršelo,” přiblížil Furdík natáčení nejzásadnější scény třetího dílu osmé série seriálu.

Maisie zavěšená v postroji musela Furdíka „zabít” hned několikrát. V děsivě vyhlížejícím sevření Nočního krále tak skončila přinejmenším patnáctkrát. „Jsme velmi dobří přátelé a nebylo pro mě úplně jednoduché předstírat, že ji chci zabít. Měl jsem strach ji chytat pod krkem. Když to uděláte špatně, můžete tomu druhému ublížit.”

Bitva o Zimohrad zabrala tvůrcům tři měsíce. „Byl to jeden z mých nejtěžších úkolů. S každým z herců jsme jednotlivě probírali jejích souboje, každý pohyb. Strávili jsme nad tím hodiny a hodiny.”

Slovenský herec a hlavně kaskadér Vladimír Furdík ale nebyl Nočním králem od začátku seriálu. Poprvé se v něm objevil až v šesté řadě. K roli se navíc dostal poměrně netradičně. „Spolupracoval jsem na seriálu a všichni se mnou byli spokojení. A najednou se mě zeptali, jestli nechci hrát Nočního krále. Znali mě, rozhodli se mi tuhle roli dát a proto jsem souhlasil.”

Další články o Game of Thrones naleznete ZDE >>> 

Výsledky voleb do Evropského parlamentu 2019 v České republice naleznete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud