Komfortně se cítím v muzikálech. Chtěla bych si zkusit monodrama, velkým vzorem mi je Iva Janžurová, říká Michaela Tomešová

Anna Beránková

S herečkou a zpěvačkou Michaelou Tomešovou přichází do místnosti velká energie. V podcastu Jeviště se bavíme i o jejím diagnostikovaném ADHD a o tom, že si pro svou osobnost nemohla vybrat lepší profesi. Sama o sobě také říká, že je „atomovou“ herečkou. Tedy, že jde do všeho naplno a i facky nedává ty naoko, divadelní, ale skutečné. Nejlépe se cítí v muzikálech v divadle Kalich, které je její domovskou scénou již třináctým rokem.

Než Michaela Tomešová zakotvila v divadle Kalich, vystudovala Pražskou konzervatoř, hudebně-dramatický obor. Dříve jste ji mohli vidět např. v Mamzelle Nitouche v divadle F.X. Šaldy, v muzikálu Rent v Divadle na Prádle nebo ve Snu čarovné noci v Národním divadle. Aktuálně ji můžete vidět v Baladě pro banditu ve Vinohradském divadle a v Cabaretu v Divadle Bez zábradlí. V divadle Kalich, kde působí od roku 2010, si ji můžete užít v inscenacích Biograf Láska, Voda a krev nad vodou, Vlasy, Horečka sobotní noci, Mauglí, Pomáda nebo Robin Hood.

Energická herečka potřebuje mít divadlo spojené s přátelstvím a láskou. A to jí divadlo Kalich splňuje. „Už jsem tam třináctým rokem a chodím tam jako do druhého domova za svou rodinou. Cítím od všech obrovskou podporu. Jsem ráda, že se to projeví i na jevišti a diváci naši energii vidí,” říká Míša Tomešová, která měla možnost si zahrát plno krásných rolí, plno osudových žen. Do budoucna by šla ráda ve šlépějích Ivy Janžurové, která je jejím velkým vzorem. „Je tady málo hereček, které si ze sebe reálně umějí udělat legraci. V sedmdesátých, osmdesátých letech to byla Iva Janžurová. Tímhle směrem bych se chtěla ještě vyprofilovat,” říká herečka. Ráda by si také zkusila stand-up nebo monodrama. Role, kde nemusí slézt z pódia, ji baví nejvíce.

Jak funguje v divadlech ohodnocení mužů a žen? Je sebevědomá, co se týče nastavení své ceny? A jaké zkušenosti má s benefičními akcemi? Byly vždy dobré? I o tom mluví Michaela Tomešová v podcastu Jeviště.

sinfin.digital