7 opatření, která mají zatočit s falešnými zprávami na Facebooku | info.cz

Články odjinud

7 opatření, která mají zatočit s falešnými zprávami na Facebooku

Šéf Facebooku a miliardář Mark Zuckerberg se snaží vyvrátit obvinění, že falešné zprávy na jeho sociální síti ovlivnily výsledek amerických prezidentských voleb.

Obavy, že falešné zprávy na sociální síti Facebook zásadně ovlivnily výsledek amerických prezidentských voleb, vyvolaly první opatření, která mají něčemu podobnému v budoucnosti zabránit. Šéf Facebooku Mark Zuckerberg původně tvrzení o vlivu falešných zpráv na volební výsledek zlehčoval, ale nyní otočil.

„Na odstranění tohoto problému už dlouho pracujeme a bereme to zcela vážně. Učinili jsme velký pokrok, ale některé věci ještě musíme vyřešit,“ napsal Zuckerberg na Facebooku v noci na dnešek a vytyčil několik opatření, která chce v blízké budoucnosti zavést.

1) Lepší detekce. Facebook chce zásadně vylepšit vyhodnocování informací. To znamená, že největší sociální síť světa musí inovovat své technické postupy, které odhalují falešné příspěvky ještě před tím, než je správcům nahlásí uživatelé.

2) Zjednodušení nahlašování falešných příspěvků.

3) Zapojení organizací, které se živí ověřováním faktů, do vyhodnocování zpráv na Facebooku. V Česku funguje například nezisková organizace Demagog.

4) Falešné zprávy by mohly být v blízké budoucnosti jasně označeny varováním, na jehož podobě firma v současnosti pracuje.

5) V přehledu zpravodajství, které je součástí facebookových stránek, by se měly objevovat jen kvalitní články.

6) Zuckerberg chce narušit byznys, který je s falešnými zprávami spojený. Rozšiřování falešných zpráv funguje podobně jako spam v emailech, jehož původci jsou za tuto práci dobře placeni.

7) Facebook bude více naslouchat uznávaným novinářům, od nichž se může ledasco naučit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud