Chce otevřít 2000 obchodů. Amazon představuje nakupování budoucnosti bez fronty a čekání | info.cz

Články odjinud

Chce otevřít 2000 obchodů. Amazon představuje nakupování budoucnosti bez fronty a čekání

Amazon představil nový revoluční obchod s názvem Amazon Go. Umožňuje zákazníkům, aby se při vstupu do obchodu identifikovali přes telefon, a pak už mohou bez omezení nakupovat. Vše otravné, jako je fronta u pokladny, zmizí. Zákazníkovi se pak strhne cena zboží z účtu na Amazonu, na který je navázaná kreditní karta.

Patentovaný systém, který při nákupu rozpoznává obličeje a zboží v tašce, cenu nákupu spočítá, informuje Wall Street Journal.

První obchod tohoto typu Amazon otevře začátkem příštího roku v Seattlu. Pokud bude nový koncept úspěšný, chce Amazon otevřít dva tisíce podobných obchodů po celých Spojených státech.

Obchody Amazon Go budou velmi malé a budou prodávat potraviny jako třeba mléko, čerstvý chleba, sendviče, jídla do mikrovlnky a podobně.

Projekt firma připravovala 4 roky. V současnosti chystá i další novinky. Třeba nakupování „v autě“. Zákazník si vybere zboží pomocí aplikace a pak si ji vyzvedne na krajnici, aniž by musel vystoupit z vozu.

Pro firmu Amazon má nákup potravin velký obchodní potenciál. Jenže každý není velkým fanouškem nákupů jídla online, tudíž hledal jiné cesty. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud