Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chcete najednou smazat účty na Facebooku či Twitteru? Díky téhle nové fintě to zvládnete za pár vteřin

Chcete najednou smazat účty na Facebooku či Twitteru? Díky téhle nové fintě to zvládnete za pár vteřin

Pokud vás znechutily informace o hackerských útocích, mraky zbytečného materiálu, který se na vás valí prostřednictvím sociálních sítí, nebo třeba falešné zprávy na internetu, oceníte nápad dvojice Švédů. Díky jejich nové stránce můžete smazat vše na jednom místě.

Všichni, které láká vrátit se do světa před sociálními sítěmi, se mohou zaradovat. Už totiž není nutné prosedět dlouhé hodiny u počítače a postupně mazat jeden účet za druhým. Dvojice švédských programátorů přišla s webovou stránkou deseat.me, kde lze vše učinit přehledně díky pár kliknutím.

Facebook už nemusíte mazat ručně.Facebook už nemusíte mazat ručně.autor: facebook.com

Jednou z podmínek, aby byla operace úspěšná, je mít e-mail od Googlu. Na stránku zadáte své přihlašovací údaje do Gmailu a program vyhledá všechny účty, které ve virtuálním světě máte. Pak už jen stačí zaškrtnout, který účet chcete zachovat nebo smazat.

Stačí jen zmáčknout DELETE.Stačí jen zmáčknout DELETE.autor: Martin Mag

Zakladatelé stránky, Wille Dahlbo a Linus Unnebäck, uvádějí, že účelem jejich projektu je, aby mohl každý očistit svou internetovou přítomnost. Velký důraz kladou také na bezpečnost, zajištění jejich webu plní nejvyšší standardy.

Stránka umožňuje pročistit váš internetový profil.Stránka umožňuje pročistit váš internetový profil.autor: deseat.me

„Jediná věc, kterou nám o sobě prozradíte, je, které účty si přejete smazat. To je vše,“ říkají Švédové. Jejich stránka využívá zabezpečení prostřednictvím bezpečnostního protokolu, což znamená, že přihlašovací údaje i hesla zůstanou po zadání do systému skrytá.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1