Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Legendární Nokia 3310 se vrací. Nerozbitný telefon se objeví na pultech už letos

Legendární Nokia 3310 se vrací. Nerozbitný telefon se objeví na pultech už letos

Nezničitelná legenda se vrací. Nokia oznámila, že hodlá oživit svůj ikonický model 3310. Přístroj, který se začal prodávat před 17 lety, byl jedním z nejprodávanějších. Od té doby se časy změnily, součástí moderních telefonů jsou fotoaparáty, barevné displeje a mobily váží jen několik desítek gramů. Přesto někteří na internetu smutní po doslova nerozbitné Nokii, která vydržela nabitá snad věky. I nostalgie tak mohla vést k rozhodnutí historický model znovu oživit.

Obnovená Nokia 3310 by se prý měla objevit už koncem tohoto měsíce. Finská společnost HMD Global, která telefony Nokia vyrábí, chce model uvést na veletrhu ve španělské Barceloně 26. února. Prodávat by se měl za 59 euro, zatím ale není jasné odkdy.

Firma zatím také tají, jak bude nový model vypadat. Spíše než přesná kopie dřívějšího přístroje to bude podle společnosti pocta úspěšnému modelu. Není tak zatím jasné, zda bude mít mobil fotoaparát nebo barevný displej, protože původní model je pochopitelně neměl. Ani není zřejmé, na jaké platformě telefon bude fungovat.

Ikonická Nokia 3310 vystřídala na přelomu milénia jiný úspěšný model 3210. Přístroj měl černobílý displej, klasická tlačítka a neuvěřitelnou výdrž. Časem ho vytlačily moderní smartphony, které mohly uživatelům nabídnout barevné zobrazení, kvalitní fotoaparáty i nízkou váhu. Někteří přesto dál na nezapomenutelný přístroj vzpomínali i prostřednictvím vtipných koláží, které si často utahovaly právě z váhy a výdrže mobilu.

 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link