Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lepší displeje pro všechny. Apple je nasadí na nový iPhone 8 a od roku 2019 i na všechny další modely

Lepší displeje pro všechny. Apple je nasadí na nový iPhone 8 a od roku 2019 i na všechny další modely

Fanoušci iPhonů se v brzké době zřejmě dočkají dlouho vyhlíženého OLED displeje. Měl by ho obsahovat letošní prémiový model s názvem 8. Co je však možná ještě důležitější, Apple chce stejnou technologii rozšířit i na další své modely. A to hned v následujícím roce.

Se spekulací přišel korejský server The Bell, který se odvolává na zdroj z dodavatelské firmy spolupracující s Applem. Potvrzuje tak předešlé domněnky, že se „jablečné“ telefony letos dočkají větších změn.

Kromě standardního pokračování současné sedmičkové řady v podobě modelů s označením 7s má vyjít také přelomový model iPhone 8. Ten však bude znatelně dražší než současné iPhony. Mluví se o ceně v přepočtu kolem 30 tisíc korun.

Právě „osmička“ má přinést novou zobrazovací technologii s názvem OLED. Tu chce Apple do iPhonu začlenit i kvůli dalším funkcím. Obrazovku bude například možné rozsvítit jednoduchým poklepáním na displej.

Modely 7s a 7s Plus však zůstanou u dnes používaného standardu LED LCD. To Apple plánuje změnit až v následujícím roce, kdy by OLED panely měly dostat i ostatní modely. Tento způsob zavádění společnost zvolila kvůli omezené kapacitě výroby. V roce 2019 už by ale měli být dodavatelé schopní pokrýt veškerý zájem o iPhony s touto variantou displeje.

Apple inovací dohání konkurenci. Různé formy OLED displeje mají telefony s Androidem už delší dobu. Například první Samsung Galaxy S představený v roce 2010 využíval technologii Super AMOLED.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744