Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nokia 3310 povstala z popela. Podle prvních recenzí jde o záložní telefon, baterie vydrží až měsíc

720p480p360p240p

Nová Nokia 3310 stále budí velký zájem. Po té, co se poprvé objevila na barcelonském veletrhu, ji davy fanoušků a odborníků srovnávají nejen s její starší verzí, ale i s moderními smartphony. Jaké jsou na první pohled její výhody a nevýhody?

Někdo ji označuje za roztomilé retro, jiný zase za nepovedený remake. Ti, kdo čekali, že nová Nokia 3310 bude věrnou kopií své předchůdkyně, budou jistě zklamaní. Zachovala si legendární hru had i výdrž baterie, podle některých se ale telefon změnil k nepoznání.

Její linie se podstatně zaoblily a renovaci se podle Pocket-lint podrobila i ikonická tlačítka pod displejem. Klasická tlačítková klávesnice ale stále dává najevo, že nová Nokia 3310 nebude moderním smartphonem, ale spíše obnovenou klasikou.

Podle serveru Independent by problém mohl představovat "netečný" dysplej. Většina lidí je dnes totiž zvyklá na dotykovou obrazovku, kterou má dnes drtivá většina chytrých telefonů. Ale ti, kteří se kolem roku 2000 mohli pyšnit vlastnictvím mobilního telefonu, by měli počáteční rozpaky poměrně rychle překonat.

Oproti původnímu modelu samozřejmě novince přibylo ještě několik věcí. Kromě modrošedé barvy, nabídne další tři barevné varianty – žlutou, bílou a červenooranžovou. Ani telefon, který navazuje na 17 let starý model, se neobejde alespoň bez základního fotoaparátu a USB konektoru.

Jasnou výhodou, na kterou nová Nokia sází, je bezesporu výdrž. Právě výdrž baterie a vysoká odolnost proslavila už její předchůdkyni. Bez aktivity má novinka vydržet v provozu až měsíc a při běžném používání by měla bez nabíječky fungovat týden. A právě kvůli tomu, by se mohla stát slušným záložním telefonem.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744