Nový iPhone 8 bude nadupaný a s bezdrátovým nabíjením. Zákazníci si za něj ale připlatí

Info.cz

31. 01. 2017 • 20:47

Apple chce zřejmě po dlouhé době opět představit velkolepý telefon, o kterém se bude mluvit ještě dlouho po jeho uvedení. To se zřejmě projeví na jeho ceně. Nový iPhone 8 by měl proti stávajícím modelům podražit.

O tom, co má nový iPhone obsahovat a jak bude vypadat, se spekuluje prakticky od představení „sedmičky“. Ta nepřinesla výraznější posun a mnoho fanoušků jablečných telefonů zklamala. O to víc očekávají od modelu s číslem osm.

Nyní se začíná mluvit i o ceně, za kterou bude novinka dostupná v obchodech. A zřejmě nepůjde o nic laciného. Předpokládané inovace jako 5,1 až 5,2palcový OLED displej s bezrámečkovou konstrukcí a zahnutím, vylepšená duální kamera, lepší procesor nebo bezdrátové nabíjení si vyžádají velké investice do vývoje. A ty se projeví i na konečné ceně pro zákazníka.

Vzhledem k tomu, jak se prodává iPhone 7 Plus, Apple nemá důvod zlevňovat nebo nechávat ceny na současné úrovni. Větší varianta z obou aktuálních modelů je vůbec nejdražším telefonem, který kalifornská společnost uvedla na trh. Ani cena přes 31 tisíc korun v nejdražším provedení však zájemce neodradila.

Vše o senátních a komunálních volbách se dočtete zde>>>

Apple navíc chystá letos představit zřejmě tři verze iPhonu. Kromě „osmičky“ má odhalit ještě vylepšené „sedmičkové“ modely s tradičními názvy 7s a 7s Plus. Ty bude chtít od vlajkové lodi odlišit i cenovkou.

Se zdražováním ale nepřichází Apple jako jediný. Stoupne i cena největšího konkurenta iPhonů. Společnost Samsung uvede svůj Galaxy S8 do prodeje v dubnu za cenu v přepočtu 21 500 korun. Proti stávajícímu modelu tak podraží zhruba o 2 500 korun.

INFO.CZ spouští novou rubriku, která nabízí aktuální zpravodajství o Evropské unii. Reportáže, analýzy a komentáře naleznete zde>>>

SDÍLET