Nový iPhone nabijete rychleji, prozradil informátor. Bude i další novinka | info.cz

Články odjinud

Nový iPhone nabijete rychleji, prozradil informátor. Bude i další novinka

Fanoušci Applu netrpělivě vyhlížejí nový iPhone. Očkávají od něj převratné změny, po kterých touží už delší dobu. Není tak divu, že se stále častěji objevují různé úniky informací. Někdy důvěryhodnější, jindy méně. Ten poslední odhalil dvě novinky, které by jablečný stroj s číslem osm měl dostat.

Co vlastně o připravovaném smartphonu víme? Oficiálně nic, ale mnohé úniky naznačily, že Apple se chystá rozšířit současnou nabídku mobilních telefonů. Aktuálně má na trhu dva druhy modelů (standardní iPhone 7 a větší verzi s označením Plus).

Od podzimu by měla kalifornská společnost nasadit hned tři. „Sedmička“ dostane kosmetické vylepšení a ponese tradiční název 7s a 7s Plus. K nim zřejmě přibude očekávaný iPhone 8. A v něm už si zákazníci bažící po razantnějších změnách mají přijít na své.

Apple pravděpodobně odstraní domovské tlačítko a zmizí i rámy displeje. Informátor Sonny Dickson, který je v předpovídání novinek Applu úspěšný, teď navíc prozradil další dvě inovace, po kterých fanoušci značky dlouhodobě touží.

„Tou první je, že se bude nabíjet rychleji,“ řekl Dickson Forbesu. K tomu by měl posloužit integrovaný speciální čip Tristar 3 Hydra. Zatím ale není jasné, jakou technologii Apple využije. Přes spekulace ohledně nasazení USB 3.1 však zřejmě zůstane u stávajícího lightning konektoru.

Rychlejší nabíjení mají mít všechny tři nové modely. Na rozdíl od druhé novinky, tzv. Tap to Wake technologie. Zjednodušeně řečeno, u osmičkového iPhonu vám k přečtení notifikací bude stačit, když se dotknete obrazovky. Nebude muset telefon ani zvedat.

V současnosti už stejnou technologii mají chytré hodinky Apple Watch, u nichž displej rozsvítíte také pouhým dotekem. A na rozdíl od majitelů smartphonů od Applu, kterých je jen v Česku zhruba 700.000 až 800.000, jej mohou využívat také vlastníci některých modelů s operačním systémem Android. Tap to Wake umožňuje například Google Pixel a jeho větší varianta Pixel XL. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud