Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Řídit bude samo a vycítí, jak se jeho majitel má. Jak budou vypadat auta budoucnosti?

Řídit bude samo a vycítí, jak se jeho majitel má. Jak budou vypadat auta budoucnosti?

Cestující si bude za volantem číst knížku, zatímco jeho auto bezpečně obstará řízení samo. To je obecně jedna z nejčastějších představ konstruktérů o budoucnosti osobních vozů. Právě koncepční novinky s novým rokem představuje nejedna automobilka. Které futuristické nápady se ale na trh skutečně dostanou, se ukáže až v průběhu následujícího desetiletí.

V budoucnu tak můžeme očekávat vedle inovací v samořízení a různých seznzorů třeba ovládání hlasem a gesty nebo větší pohodlí při cestování. Vývojáři mají na stole i auta, která odhadnou řidičovu náladu, a té pak přizpůsobí jízdu. Automobilky přišly i s nápadem „kamaráda“, který si za jízdy povídá s řidičem, který by jinak přemáhal spánek.

Jinde sáhli po změnách designeři. Přichází s otevíráním dveří nahoru i od sebe, ale nezapomněli ani na interiér. Zatímco někde ladili co nejvyšší komfort cestujících, jinde umístili do auta skutečnou zahrádku, kde si majitel může vypěstovat bonsaje i zeleninu. Nejbláznivějšími auty se zabýval server Business Insider, podívejte se do fotogalerie.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek