Roboti střídají dělníky. Ve Foxconnu jich mají desetitisíce | info.cz

Články odjinud

Roboti střídají dělníky. Ve Foxconnu jich mají desetitisíce

Roboti střídají dělníky. Ve Foxconnu jich mají desetitisíce
 

Tchajwanský Foxconn je jedním z nejhlasitějších propagátorů průmyslové automatizace a již roky mluví o tom, že nahradí většinu svých dělníků roboty. V některých pilotních projektech se to už děje.

Vyměnit lidi za roboty je běh na dlouho trať. Foxconn má však už připravené tři fáze vedoucí k robotizaci podniku. V té první nahradí firma dělníky u té nejnebezpečnější práce, kdy lidé operují například s toxickými látkami, a také u nejnudnější činnosti – u pásové výroby. Vede ho k tomu ryze praktický důvod: k pásu shání společnost lidi jen horko těžko.

V druhé fázi dojde k zefektivnění výroby a v té poslední budou drtivou většinu manuální práce provádět pouze robotické linky a člověk bude mít ve fabrice Foxconnu podobnou roli jako počítačový technik v obřím datacentru Googlu. Bude dohlížet na to, jestli vše funguje, a jestli finální produkt odpovídá zadané kvalitě.

Své robotické náhradníky nazvala společnost foxbot a už jich svépomocí zkonstruovala na 40 000. Její výrobní kapacity přitom umožňují vyrobit až 10 000 foxbotů ročně.

Celý článek si přečtete na Živě.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud