Samsung chystá velkolepý návrat „véčka“. Věří, že v lidech probudí nostalgii | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Samsung chystá velkolepý návrat „véčka“. Věří, že v lidech probudí nostalgii

Samsung chystá velkolepý návrat „véčka“. Věří, že v lidech probudí nostalgii

Už poměrně dlouho se mluví o tom, že jihokorejský Samsung chystá uvedení smartphonu se skládací konstrukcí. Mělo by tím pádem jít o částečnou renesanci „véčkových“ mobilů, které byly populární před víc než 10 lety. Samsung by se ale nevracel do historie – nasadit by měl plně flexibilní displej.

Konkrétní výsledek práce Samsungu dosud veřejně k vidění nebyl. To by se ale ještě tento rok mohlo změnit. Jihokorejský web ETNews tvrdí, že první skládací smartphone představí úhlavní rival Applu už letos.

O klasický pultový prodej ale ještě nepůjde. Chytré telefony nové konstrukce budou k dispozici nejdřív k testování několika tisícům vybraných jedinců. V případě úspěchu nové koncepce by „véčkové“ smartphony mohl Samsung do prodeje pustit v roce 2018. K prvnímu veřejnému představení novinky by mělo dojít ve třetím kvartále letošního roku.

Skládací smartphone přitom dává smysl. Uživatelé touží po stále větších obrazovkách, které si tím pádem vybírají svou daň v podobě neprakticky velkých rozměrů zařízení. Konstrukce, se kterou experimentuje Samsung, by tím pádem umožnila osazení obrazovkou dvakrát větší, než samotný telefon ve složeném stavu.

V úvahu připadají i dva displeje. Zatímco obrazovka na přední straně by sloužila k méně náročným úkolům, rozkládací displej vevnitř přístroje by své využití našel například při přehrávaní videa, hraní her nebo brouzdání po webu.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.