Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Samsung chystá velkolepý návrat „véčka“. Věří, že v lidech probudí nostalgii

Samsung chystá velkolepý návrat „véčka“. Věří, že v lidech probudí nostalgii

Už poměrně dlouho se mluví o tom, že jihokorejský Samsung chystá uvedení smartphonu se skládací konstrukcí. Mělo by tím pádem jít o částečnou renesanci „véčkových“ mobilů, které byly populární před víc než 10 lety. Samsung by se ale nevracel do historie – nasadit by měl plně flexibilní displej.

Konkrétní výsledek práce Samsungu dosud veřejně k vidění nebyl. To by se ale ještě tento rok mohlo změnit. Jihokorejský web ETNews tvrdí, že první skládací smartphone představí úhlavní rival Applu už letos.

O klasický pultový prodej ale ještě nepůjde. Chytré telefony nové konstrukce budou k dispozici nejdřív k testování několika tisícům vybraných jedinců. V případě úspěchu nové koncepce by „véčkové“ smartphony mohl Samsung do prodeje pustit v roce 2018. K prvnímu veřejnému představení novinky by mělo dojít ve třetím kvartále letošního roku.

Skládací smartphone přitom dává smysl. Uživatelé touží po stále větších obrazovkách, které si tím pádem vybírají svou daň v podobě neprakticky velkých rozměrů zařízení. Konstrukce, se kterou experimentuje Samsung, by tím pádem umožnila osazení obrazovkou dvakrát větší, než samotný telefon ve složeném stavu.

V úvahu připadají i dva displeje. Zatímco obrazovka na přední straně by sloužila k méně náročným úkolům, rozkládací displej vevnitř přístroje by své využití našel například při přehrávaní videa, hraní her nebo brouzdání po webu.