Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Surfování závratnou rychlostí. Internet víc než dvojnásobně zrychlí, ale jen pro někoho

Surfování závratnou rychlostí. Internet víc než dvojnásobně zrychlí, ale jen pro někoho

Společnost CETIN (Česká telekomunikační infrastruktura) pokrývá zhruba 85 procent připojených domácností. Od května příštího roku podstatně zvýší rychlost internetového připojení přes pevné linky, které nabízí k dalšímu prodeji poskytovatelům (například O2 nebo T–Mobilu). Bude se jednat o navýšení ze současných 100 Mbit/s až na 250 Mbit/s. 

Připojení by mělo být v příštím roce dostupné více než 170 tisíc bytů, tedy asi čtyřem procentům z celkového počtu. Připojení probíhá prostřednictvím nové technologie VDSL3.

Možnosti mobilního připojení

Rychlost přes 100 Mbit/s by teoreticky měly umožňovat i mobilní sítě LTE a optické sítě. Připojení až 400 Mbit/s již v současnosti nabízí i největší kabelový operátor UPC.

CETIN loni oznámil, že v příštích sedmi letech investuje 22 miliard korun, z toho zhruba polovinu do přístupových sítí.

Česká telekomunikační infrastruktura vznikla loni oddělením sítí a datových center od O2. Jejím vlastníkem je investiční skupina PPF.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1