Vítejte v Japonsku: letiště nabízí toaletní papír pro smartphony | info.cz

Články odjinud

Vítejte v Japonsku: letiště nabízí toaletní papír pro smartphony

Jedním z výrazných rysů Japonska je bezesporu láska k čistotě a pořádku. Letiště Narita v tomto ohledu posunulo hranice hygieny ještě dál. V kabinkách totiž nabízí toaletní papír pro chytré telefony.

Cestující, kteří zavítají na toalety na japonském letišti Narita nedaleko Tokya, už zhruba měsíc můžou využívat nadstandardní službu v celkem 86 kabinkách. Kromě klasického toaletního papíru je jim k dispozici „toaletní“ papír pro jejich chytré telefony.

V první řadě má novinka sloužit jako hygienická pomůcka. Několik výzkumů totiž potvrdilo, že na obrazovce chytrého telefonu se nachází mnohem více choroboplodných zárodků než na záchodovém prkénku.

Kromě čistoty ale nový toaletní papír nabídne i užitečné cestovní informace nebo přístupové údaje k místní Wi-Fi.

V Japonsku se téma toalet nebere na lehkou váhu. Jak připomíná třeba server The Guardian, běžné jsou hi-tech toalety s vyhřívanými prkénky, s proudem teplé vody a vzduchu.

Některé ženské veřejné záchodky mají dokonce funkci „zvukové pomoci“, která na vyžádání imituje zvuk splachování, což má za úkol překrýt jiné, nechtěné zvuky. Jinde toalety umí velmi rychle odstranit pachy. Ty mužské zase dokáží přizpůsobit svoji výšku podle preference uživatele.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud