Klasické mobily od Nokie jsou zpět. S tlačítky, dlouhou výdrží i legendárním hadem

Když před lety slavný finský výrobce mobilních telefonů Nokia oznámil, že končí, pro spoustu lidí to byla pořádná rána. Jen málo přístrojů se zapsalo do srdcí uživatelů tak, jako kdysi Nokie, které dlouhou dobu udávaly trendy ve svém odvětví. Teď se legenda vrací a sází i na osvědčené funkce z minulosti.

Byl to příchod smartphonů, co poslal finskou firmu Nokia na čas k ledu. Legendární výrobce mobilních telefonů tak při svém velkém návratu na světové trhy vsadil na osvědčenou klasiku. A nový přístroj Nokia 150 se dočkal uznání ze strany recenzentů.

Základní prvky jsou zcela stejné jako v minulosti – snadné ovládání a velká spolehlivost. Zapomeňte na veškeré vymoženosti posledních generací chytrých telefonů. Stopadesátka využívá k hovorům a SMS síť GSM a nemá ani operační systém Windows Phone ani Android.

K Wi-Fi ani LTE se s ním nepřipojíte, Nokia zkrátka vsadila na návrat v čase. Producent mobilů tak reaguje na mezeru na trhu, kdy řada lidí telefon k připojení na internet nevyužívá, přestože přístroj samotný toho je schopen.

Milovníky mobilní klasiky pak potěší výdrž baterie. V pohotovostním režimu s dvěma vloženými SIM kartami vydrží 25 dní, s jednou SIMkou pak dokonce 31 dní. Co se týče hovoru, můžete z mobilu telefonovat celých 22 hodin.

O zábavu se starají nainstalované hry, mezi kterými nechybí ani legendární had. Nokia ale současně ve spolupráci s čínskou firmou Foxconn pracuje i na vývoji smartphonů. První z nich, označený jako Nokia 6, byl na čínském trhu pryč za minutu.

SDÍLET
sinfin.digital