Samořídící auta i konec kabelů. 5 směrů, kterými se bude ubírat moderní technika

Info.cz

„640 kB musí stačit každému.“ Památná slova Billa Gatese z 80 let o velikosti paměti RAM ukazují, jak moc se můžou splést i ti nejpovolanější a největší vizionáři. V následujícím přehledu proto zůstaneme opatrní a nebudeme se pouštět daleko do budoucnosti. Ostatně následující trendy se s různou úspěšností dostávají do běžného života už dnes.

Internet věcí

Titulem „inteligentní“ se dnes pyšní už kdeco včetně těch nejběžnějších domácích spotřebičů. Když si odmyslíme marketingový rozměr této nálepky, zůstanou praktické dopady. Domácí spotřebiče spolu umějí komunikovat lépe než kdy dřív a dokážou vám díky tomu připravit docela bezstarostný život. Internet věcí už je hodně rozšířená záležitost, ale nepochybně má ještě velkou cestu před sebou. Časem zmizí i ovládání spotřebičů přes mobil. Budou vám k službám doslova „mávnutím ruky“.

Konec kabelů

Bezdrátovou myš nebo sluchátka už bereme jako standard, pohled za televizní stěnu nebo PC ale u nejednoho fanouška techniky stále odhalí změť nejrůznějších kabelů. Je ale fakt, že postupně ubývají a časem nepochybně zmizí i ty poslední z nich. I když to občas bolí, o čemž by mohl vyprávět například nejeden uživatel iPhonu, který řekl „dost“ klasickým sluchátkám a jack na audiokabel z přístroje před časem odstranil.

iPhone se zbavil jacku na sluchátka
sinfin.digital