Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Volby do Senátu 2018: Kandidovat chtějí aktivisté, současní senátoři i prezidentští kandidáti

Volby do Senátu 2018: Kandidovat chtějí aktivisté, současní senátoři i prezidentští kandidáti

Obyvatele České republiky čekají na podzim další volby. 5. a 6. října 2018 si budou vybírat nová zastupitelstva obcí a v některých obvodech také nové senátory. Kde se bude volit a kteří známí i méně známí politici kandidují do horní komory parlamentu, zjistíte v následujícím přehledu.

Nové senátory budou volit ve třetině volebních obvodů po celé České republice. Hlasování bývá dvoukolové, pokud výjimečně nějaký kandidát nezíská už v prvním kole více než 50 % všech odevzdaných platných hlasů v daném okrsku. První kolo senátních voleb se uskuteční v pátek a v sobotu 5. a 6. října 2018. Druhé kolo se bude konat pravděpodobně týden po tom prvním. Pokud nevzejde vítěz v prvním kole, postupují do něj dva kandidáti, kteří získali nejvyšší počet hlasů.

Kandidovat může každý občan ČR starší 40 let. Předchozí politické zkušenosti nejsou nutné. Volit mohou všichni Češi, kteří nejpozději druhý den voleb dovrší 18. rok věku. Stačí do obálky vložit vybraného kandidáta, není třeba nic označovat.

I při senátních volbách je možné díky voličskému průkazu hlasovat mimo místo trvalého bydliště. Je ale nutné si jej včas vyřídit a tentokrát na hlasování přijet do Česka.

O přízeň voličů se budou ucházet například senátorští matadoři jako Jiří Čunek nebo Milada Emmerová, ale i prezidentští kandidáti Jiří Drahoš, Marek Hilšer, Pavel Fischer a Petr Hannig.

Seznam přihlášených kandidátů na senátory pro volby v říjnu 2018 (bude průběžně aktualizováno):

Volební obvod č. 2 – Sokolov

Eva Valjentová (KSČM)

Jan Teplík (Suverenita)

Stanislav Pochman (Klub angažovaných nestraníků)

Miloslav Balatka (STAN s podporou TOP 09, KDU-ČSL a Pirátů)

Petr Nimrichter (SPD)

Renata Oulehlová (ANO)

Josef Zickler (ŘN-VU)

Jan Picka (ČSSD)

Jiří Korbel (Nezávislý) 

Volební obvod č. 5 – Chomutov

Martina Chodacká (ANO)

Petr Jano (Nezávislý)

Přemysl Rabas (Senátor 21 s podporou Pirátů, LES, Zelených KDU-ČSL, TOP 09, Hnutí PRO Kraj)

Roman Brand (Nezávislý)

Jaroslav Zahrádka (ODS)

Elvíra Hahnová (SPD)

Václav Homolka (KSČM)

Jaroslav Krákora (ČSSD)

Ota Staňo (Pro Zdraví a Sport) 

Volební obvod č. 8 – Rokycany

Zdeněk Chýnovský (KSČM)

Pavel Karpíšek (ODS)

Milada Emmerová (ČSSD)

Lucie Groene (ANO)

David Redl (SPD)

Zdeněk Hess (Piráti)

Martin Uhlíř (Koalice TOP 09 a LES s podporou Senátor 21)

Michal Drabík (Moravská a Slezská pirátská strana)

Volební obvod č. 11 – Domažlice

Vladislav Vilímec (ODS)

Viktor Krutina (Piráti)

Jan Látka (ČSSD)

Vladimír Timura (Suverenita)

Milan Obdržálek (SPD)

Miroslav Vokáč (ANO)

Josef Švarcbek (KSČM)

Michal Janek (TOP 09 s podporou STAN) 

Volební obvod č. 14 – České Budějovice

Štěpán Tampír (Svobodní)

Ladislav Faktor (Nezávislý)

Blanka Jakubcová Sýkorová (Pro zdraví a sport)

Lubomír Pána (SPD)

Miloslav Procházka (ČSSD)

Jiří Šesták (HOPB s podporou STAN, KDU-ČSL, TOP 09, Zelených a Senátor 21)

Richard Schötz (KSČM)

Marie Paukejová (ČSNS)

Volební obvod č. 17 – Praha 12

Ivan David (SPD)

Jiří Nouza (Pro Prahu)

Aleš Gerloch (Nezávislý)

Eva Tylová (Piráti a LES)

Pavel Fischer (Nezávislý s podporou ODS, TOP 09))

Ivan Pilný (ANO)

František Dobšík (ČSSD)

Marta Semelová (KSČM)

Volební obvod č. 20 – Praha 4

Martin Dvořák (ODS)

Jiří Drahoš (STAN v koalici s TOP 09, KDU-ČSL a Zelenými)

Benjamin Kuras (nestraník za Realisty)

Eva Syková (ANO)

Mirka Skovajsová (ČSSD)

Karel Skoupil (KSČM)

Rudolf Mazač (Dost je dost)

Jiří Kocman (SPD)

Volební obvod č. 23 – Praha 8

Hayato Okamura (KDU-ČSL s podporou Zelených)

Marta Chovancová (Strana státu přímé demokracie - Strana práce)

Hana Dolejší (Patrioti České republiky)

Josef Nosek (Pro Prahu)

Vladislav Kopal (KSČM)

Jiří Doubek (Národ Sobě)

Jiří Witzany (SNK ED)

Vladimíra Vítová (Aliance národních sil)

Michal Malý (Strana svobodných občanů)

Milan Golas (ODS)

Jiří Haramul (ANO)

Lukáš Wagenknecht (Piráti)

Petr Hannig (Rozumní)

Pavel Dungl (TOP 09 s podporou STAN)

Roman Petrus (ČSSD)

Luděk Kula (SPD)

Volební obvod č. 26 – Praha 2

Libor Michálek (Piráti)

Marek Hilšer (Marek Hilšer do Senátu)

Ladislav Jakl (SPD)

Václav Srb (Koruna Česká)

Ivan Gabal (Zelení)

Roman Kerekeš (ANO)

Vladimír Kratina (ODS)

Vladislava Hujová (Pro Prahu)

Vladimír Roškot (KSČM)

Volební obvod č. 29 – Litoměřice

Jan Vondrouš (NE-VOLIM.CZ)

Josef Šenfeld (KSČM)

David Rath (Česká suverenita)

Miroslav Jiránek (PRO Sport a Zdraví)

Ladislav Chlupáč (ODS)

František Novotný (SPD)

Libor Uhlík (Senátor 21)

Josef Dobeš (Nezávislý)

Ondřej Štěrba (ANO)

Volební obvod č. 32 – Teplice

Tomáš Zíka (KSČM)

Tereza Holovská (SPOZ)

Ivan Vinický (ČSSD)

Josef Barta (OČR)

Jaroslav Kubera (ODS)

Jan Zahradníček (SPD)

Pavel Šedbauer (TOP 09 s podporou STAN)

Zdeněk Bergman (Senátor 21 s podporou Strany Zelených, KDU-ČSL a Volba PRO! Teplice)

Freimann Eugen Sigismund (Rozumní)

Volební obvod č. 35 – Jablonec nad Nisou

Šárka Kalvová (KSČM)

Michaela Tejmlová (Senátor 21 s podporou Pirátů, KDU-ČSL, Hnutí ZMĚNA a Společně pro Jablonec)

Jaroslav Zeman (ODS v koalici se STAN)

Michal Švarc (SPD)

Pavel Žur (Nová budoucnost pro Liberecký kraj)

Josef Chuchlík (ANO)

Jindřich Berounský (ČSSD)

Volební obvod č. 38 – Mladá Boleslav

Daniela Weissová (Piráti)

Raduan Nwelati (ODS)

Josef Nos (SPD)

Ladislav Horák (ČSSD)

Jiří Müller (ANO)

Josef Jermář (KSČM)

Miroslav Plch (TOP 09)

Volební obvod č. 41 – Benešov

Martin Šveda (Nezávislý)

Jiří Švadlena (ANO)

Terezie Radoměřská (TOP 09)

Jiří Kozák (ODS)

Jan Borguľa (KDU-ČSL)

Miroslav Křeček (SPD)

Ivan Cinka (KSČM)

Aleš Hemer (Soukromníci)

Zdeněk Hraba (STAN)

Petr Petržílek (ČSSD)

Petr Chaluš (Piráti s podporou Senátor 21)

Volební obvod č. 44 – Chrudim

Roman Šemík (Piráti s podporou Senátor 21)

Miroslav Krčil (Nezávislý)

Pavel Svoboda (PRO Zdraví a Sport)

Tomáš Dubský (Nezávislý)

Petr Novák (ANO)

Daniel Herman (KDU-ČSL)

Emanuel Žďárský (Obyčejní lidé)

Jiří Hynek (Realisté)

Jaroslav Hájek (KSČM)

Hynek Blaško (SPD)

Lucie Orgoníková (ČSSD)

Vladimír Martinec (SNK ED a Strana soukromníků)

Jan Tecl (ODS v koalici se STAN a STO)

Augustin Karel Andrle Sylor (Koruna Česká)

Volební obvod č. 47 – Náchod

Soňa Marková (KSČM)

Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL s podporou STAN)

Andrea Pajgerová (SPD)

Petr Koleta (ANO)

Martin Červíček (ODS)

Miroslav Brát (ČSSD)

Volební obvod č. 50 – Svitavy

Jaroslav Novák (Patrioti České republiky)

Bob Fliedr (STAN v koalici s KDU-ČSL a podporou TOP 09)

Jiří Krátký (Piráti s podporou Senátor 21)

Pavel Havíř (ČSSD)

Richard Andrle Sylor (Koruna Česká)

Miroslav Šafář (Rozumní)

Michal Kortyš (ODS)

Milan Mňuk (KSČM)

Josef Krpálek (SPD)

Volební obvod č. 53 – Třebíč

Stanislav Zíma (Nezávislý)

Vladimír Kotek (Rozumní)

Naděžda Dobešová (ČSSD)

Hana Žáková (STAN s podporou ODS, SNK-ED a PRO Třebíč)

Michal Šalomoun (Piráti s podporou TOP 09)

Marie Dudíková (KDU-ČSL)

Miroslav Michálek (ANO)

Marek Nevoral (KSČM)

Petr Paul (SPD)

Volební obvod č. 56 – Břeclav

Richard Novák (SPD)

Jaroslav Válka (ČSSD)

Karel Štogl (Piráti)

Richard Zemánek (KDU-ČSL)

Zdeněk Tesařík (KSČM)

Rostislav Koštial (ODS)

Libor Nazarčuk (ANO)

Volební obvod č. 59 – Brno-město

Karel Schmeidler (SPD)

Jaromír Ostrý (ANO)

Oldřich Duchoň (KSČM)

Pavel Trčala (Moravské zemské hnutí)

Stanislav Balík (APAČI 2017)

Petr Kováč (RDS)

Jan Špilar (KDU-ČSL s podporou Pirátů)

Emil Adamec (Koruna Česká)

Lucie Zajícová (Rozumní)

Mikuláš Bek (STAN v koalici s ODS, TOP 09 a Zelenými)

Pavel Kosorin (ČSSD)

Volební obvod č. 62 – Prostějov

Božena Sekaninová (ČSSD)

Jitka Chalánková (Nezávislá)

Irena Blažková (ANO)

Petr Michek (Moravané)

Pavel Dopita (SPD)

Jan Krchňavý (PV)

Pavel Makový (Moravské zemské hnutí)

Dagmar Halašová (ODS)

Marek Obrtel (Česká strana národně sociální)

Jaroslav Fidrmuc (KDU-ČSL)

Zuzana Böhmová (KSČM)

Volební obvod č. 65 – Šumperk

Tomáš Hauzner (SPD)

Josef Ťulpík (ODS)

Zdeněk Brož (KDU-ČSL v koalici se STAN s podporou Senátor 21)

Miroslav Adámek (ANO)

Vladislav Rulíšek (KSČM)

Dana Galuszková (ČSSD)

Volební obvod č. 68 – Opava

Josef Vícha (KDU-ČSL)

Petr Pavlíček (Piráti)

Kamil Běrský (SPD)

Vlastimil Kupka (KSČM)

Vladimír Tancík (Nezávislý)

Herbert Pavera (s podporou ODS, TOP 09, STAN)

Simona Horáková (ANO)

Volební obvod č. 71 – Ostrava-město

Pynelopi Valsamisová (SPD)

René Číp (KSČM)

Zdenka Němečková Crkvenjaš (nezávislá s podporou TOP 09 a ODS)

Radoslav Štědroň (Strana státu přímé demokracie - Strana práce)

Leopold Sulovský (hnutí Ostravak)

Jiří Paroubek (Nezávislý)

Ivo Gondek (ANO)

Martin Konvička (NEZÁVISLÍ)

Martin Tomášek (Piráti s podporou Senátor 21)

Volební obvod č. 74 – Karviná

Milada Halíková (KSČM)

Petr Vícha (ČSSD)

Karel Světnička (Moravská a Slezská pirátská strana)

Dušan Karch (Nezávislý)

Markéta Kabourková (Nezávislá)

Jiří Matěj (ANO)

Ladislav Sitko (TOP 09)

Bohdan Kufa (SPD)

Volební obvod č. 77 – Vsetín

Jiří Čunek (KDU-ČSL)

Miroslav Koňařík (Nezávislý)

Zbyněk Fojtíček (ODS)

Petr Kořenek (ČSSD)

Dáša Bazalková (KSČM)

Radek Vraj (SPD)

Volební obvod č. 80 – Zlín

Radek Henner (SPD)

Patrik Kunčar (KDU-ČSL s podporou TOP 09 a Senátor 21)

Libor Lukáš (Soukromníci)

Jana Juřenčáková (Realisté)

František Jordák (KSČM)

Milena Kovaříková (ČSSD)

Jan Popelka (SPOZ)

Volby živě: Průběžné výsledky voleb, zajímavosti a komentovaný přímý přenos naleznete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek