10 filmů roku 2017, které by vám neměly uniknout | info.cz

Články odjinud

10 filmů roku 2017, které by vám neměly uniknout

Ať už máte rádi těžká dramata nebo akční filmy s trochou humoru, určitě si ze seznamu filmů, které nabídl rok 2017 vyberete. Připravili jsme pro vás výčet 10 filmů, které by vám neměly uniknout. 

Dunkerk

Hollywoodský režisér Christopher Nolan natočil strhující válečné drama, které se opírá o skutečné události z roku 1940. Příběh, který se točí okolo osudů několika vojáků i civilistů během dramatické evakuace statisíců britských, francouzských a belgických mužů z okupovaného území, vstoupil do kin v červenci.

Dunkerk autor: AVmania.cz

Thor: Ragnarok

Studio Marvel si na rok 2017 rozhodně stěžovat nemůže. Jedním ze snímků, které vpustilo do kin, byl i Thor s podtitulem Ragnarok režiséra Taiky Waititiho s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli.

Thor: Ragnarok autor: Marvel Entertainment

20 nejlepších akčních filmů 21. století. Tady jsou důvody, proč se na ně podívat >>>

Logan: Wolverine

Hugh Jackman se s rolí Wolverina rozloučil se ctí. Jeho schopnosti ochabovaly a stárnoucí Xavier, který představuje nebezpečí nejen sám sobě, ale také svému okolí, potřeboval neustálou péči. Vrchol Wolverinovy ságy pod režií Jamese Mangolda, přinesl i zásadní zlom.

Logan autor: CinemArt

Blade Runner 2049

Pokračování legendárního sci-fi snímku z roku 1982 vsadilo na hvězdy. Ve snímku opět exceloval Harrison Ford, ke kterému se tentokrát přidal Ryan Gosling.

Blade Runner 2049 autor: Warner Bros. Pictures

Strážci Galaxie vol. 2

Strážci Galaxie vol. 2 je dalším z velmi vydařených zářezů studia Marvel. Pokračování úspěšné sci-fi komedie z roku 2014 se v kinech poprvé objevilo v květnu a na pozitivní ohlasy fanoušků nemuselo dlouho čekat. Tentokrát se Chris Pratt v roli Petera Quilla dozví pravdu o svých rodičích.

Strážci Galaxie Vol. 2 autor: youtube

Červená

Českou kinematografii v roce 2017 obohatil dokumentární snímek Olgy Sommerové Červená. Už z názvu je patrné, že se celý snímek točí kolem světově proslulé operní pěvkyně Soni Červené, které do osudu silně zasáhly dějinné události.

Zpívaná zdravice pro Soňu Červenou od Marthy Issové a Anny Polívkové autor: Martin Bartkovský

To

Knižní klasika Stephena Kinga se dočkala nového zfilmování. To, o které se režijně postaral Andy Muschietti, se opravdu nemá za co stydět. Po zářijové premiéře sklízel jedno pozitivní kritiku za druhou a s 677 miliony dolary se stal nejvýdělečnějším hororem historie.

To autor: Vertical Entertainment

Kingsman: Zlatý kruh

Pokračování kasovního trháku Kingsman: Tajná služba z roku 2014 opět nezklamalo. Režisér Matthew Vaughn vsadil na hvězdné tváře a tak se mohl příběh o mezinárodní špionážní agentuře svést na stejně vlně kvality jako jeho předchůdce.

Kingsman: Zlatý kruh autor: CinemArt

T2 Trainspotting

Kultovní snímek plný drog a životních pádů se v roce 2017 dočkal pokračování. A to dokonce v původní sestavě, režisér Danny Boyle totiž znovu obsadil Ewana McGregora, Ewena Bremnera, Jonnyho Lee Millera a Roberta Carlyleho.

T2 Trainspotting autor: Falcon

Wind River

Záhadná smrt uprostřed promrzlé pustiny. Detektivní drama, které mělo premiéru koncem září, řeší smrt indiánské dívky, kterou našel uprostřed wyomingské rezervace zkušený stopař Cory Lambert v podání Jeremyho Rennera.

Wind River autor: Falcon

Které další filmy roku 2017 by vám neměly uniknout? Čtěte zde>>>

První světová válka ve filmu. 10 nejlepších snímků o Velké válce, které byste měli vidět>>>

21 nejlepších válečných filmů všech dob a důvody, proč je rozhodně musíte vidět>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud