Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

10 filmů roku 2017, které by vám neměly uniknout

10 filmů roku 2017, které by vám neměly uniknout

Ať už máte rádi těžká dramata nebo akční filmy s trochou humoru, určitě si ze seznamu filmů, které nabídl rok 2017 vyberete. Připravili jsme pro vás výčet 10 filmů, které by vám neměly uniknout. 

Dunkerk

Hollywoodský režisér Christopher Nolan natočil strhující válečné drama, které se opírá o skutečné události z roku 1940. Příběh, který se točí okolo osudů několika vojáků i civilistů během dramatické evakuace statisíců britských, francouzských a belgických mužů z okupovaného území, vstoupil do kin v červenci.

1080p 720p 360p
Dunkerk

Thor: Ragnarok

Studio Marvel si na rok 2017 rozhodně stěžovat nemůže. Jedním ze snímků, které vpustilo do kin, byl i Thor s podtitulem Ragnarok režiséra Taiky Waititiho s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli.

720p 480p 360p 240p
Thor: Ragnarok

20 nejlepších akčních filmů 21. století. Tady jsou důvody, proč se na ně podívat >>>

Logan: Wolverine

Hugh Jackman se s rolí Wolverina rozloučil se ctí. Jeho schopnosti ochabovaly a stárnoucí Xavier, který představuje nebezpečí nejen sám sobě, ale také svému okolí, potřeboval neustálou péči. Vrchol Wolverinovy ságy pod režií Jamese Mangolda, přinesl i zásadní zlom.

720p 480p 360p 240p
Logan

Blade Runner 2049

Pokračování legendárního sci-fi snímku z roku 1982 vsadilo na hvězdy. Ve snímku opět exceloval Harrison Ford, ke kterému se tentokrát přidal Ryan Gosling.

720p 360p
Blade Runner 2049

Strážci Galaxie vol. 2

Strážci Galaxie vol. 2 je dalším z velmi vydařených zářezů studia Marvel. Pokračování úspěšné sci-fi komedie z roku 2014 se v kinech poprvé objevilo v květnu a na pozitivní ohlasy fanoušků nemuselo dlouho čekat. Tentokrát se Chris Pratt v roli Petera Quilla dozví pravdu o svých rodičích.

720p 480p 360p 240p
Strážci Galaxie Vol. 2

Červená

Českou kinematografii v roce 2017 obohatil dokumentární snímek Olgy Sommerové Červená. Už z názvu je patrné, že se celý snímek točí kolem světově proslulé operní pěvkyně Soni Červené, které do osudu silně zasáhly dějinné události.

1080p 720p 480p 360p 240p
Zpívaná zdravice pro Soňu Červenou od Marthy Issové a Anny Polívkové

To

Knižní klasika Stephena Kinga se dočkala nového zfilmování. To, o které se režijně postaral Andy Muschietti, se opravdu nemá za co stydět. Po zářijové premiéře sklízel jedno pozitivní kritiku za druhou a s 677 miliony dolary se stal nejvýdělečnějším hororem historie.

720p 360p
To

Kingsman: Zlatý kruh

Pokračování kasovního trháku Kingsman: Tajná služba z roku 2014 opět nezklamalo. Režisér Matthew Vaughn vsadil na hvězdné tváře a tak se mohl příběh o mezinárodní špionážní agentuře svést na stejně vlně kvality jako jeho předchůdce.

1080p 720p 360p
Kingsman: Zlatý kruh

T2 Trainspotting

Kultovní snímek plný drog a životních pádů se v roce 2017 dočkal pokračování. A to dokonce v původní sestavě, režisér Danny Boyle totiž znovu obsadil Ewana McGregora, Ewena Bremnera, Jonnyho Lee Millera a Roberta Carlyleho.

720p 480p 360p 240p
T2 Trainspotting

Wind River

Záhadná smrt uprostřed promrzlé pustiny. Detektivní drama, které mělo premiéru koncem září, řeší smrt indiánské dívky, kterou našel uprostřed wyomingské rezervace zkušený stopař Cory Lambert v podání Jeremyho Rennera.

720p 360p
Wind River

Které další filmy roku 2017 by vám neměly uniknout? Čtěte zde>>>

První světová válka ve filmu. 10 nejlepších snímků o Velké válce, které byste měli vidět>>>

Komunální volby se blíží. Aktuální informace i zpravodajství o sestavování politických koalic naleznete zde>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

Vše o senátních a komunálních volbách se dočtete zde>>>

 

Vláda stopla utajovaný program, na kterém závisí životy českých vojáků v Afghánistánu

Ministr vnitra Milan Chovanec loni zastavil utajovaný program přesídlování místních tlumočníků, kteří pomáhají českým vojákům na misi v Afghánistánu. Podle zdrojů serveru INFO.cz toto rozhodnutí způsobilo nedostatek klíčových spolupracovníků české jednotky na neklidném bojišti. Vláda tak ohrozila nejen životy afghánských překladatelů a jejich rodin, ale zřejmě i bezpečnost českých vojáků, kteří se bez tlumočníků obejdou jen stěží. Konec programu podle všeho způsobil incident v pražské nemocnici na Bulovce, po kterém byl syn již přemístěného afghánského spolupracovníka obviněn ze znásilnění.

Čeští vojáci jsou zoufalí, tvrdí zdroje serveru INFO.cz. Nedaří se jim do svých služeb získat afghánské tlumočníky, které jsou pro fungování jednotky nepostradatelní. Ti se k Čechům nehrnou, Praha jim totiž počínaje loňskem odmítá po skončení nebezpečné služby pomoci na cestě do Evropy. Zahraniční armády působící v kulturně cizím prostředí místním spolupracovníkům i jejich rodinám běžně nabízejí přesídlení, a to z velmi dobrých důvodů. Tlumočníci i jejich blízcí jsou logickým cílem radikálů, kteří na jejich hlavy nezřídka vypisují i finanční odměny – jsou si totiž dobře vědomi jejich důležitosti.

Link

Kupříkladu Američané odvážejí lokální tlumočníky po skončení mise prý nejen z Afghánistánu, ale třeba i z Iráku. Autor tohoto textu pobýval v roce 2009 u české jednotky na základně v Lógaru, kde se s místními překladateli setkal. Na jejich výslovné přání je nefotografoval a dříve pořízené snímky z aparátu vymazal. Kvůli jejich utajení. Radikální povstalci z hnutí Tálibán totiž za jejich smrt nabídli slušný obnos.

Na tuto situaci ve své interpelaci ze dne 11. září upozornila poslankyně ODS a předsedkyně výboru pro obranu Jana Černochová. Místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček na její dotaz ohledně programu pro afghánské spolupracovníky odpověděl 8. října. „V současnosti žádný program pomáhající afghánským tlumočníkům a spolupracovníkům Armády ČR s přesídlením do České republiky neprobíhá,“ konstatuje předseda české sociální demokracie. „Pokud jde o aktivity realizované v nedávné minulosti, ty jsou předmětem utajení ve stupni vyhrazené,“ dodal Jan Hamáček.

5033675:article:true:true:true

Může za konec programu konflikt z pražské Bulovky? 

A proč byl program – v armádách jiných zemí zcela obvyklý – v Česku zastaven? Zdroje oslovené serverem INFO.cz se shodují v tom, že tehdejší sociálnědemokratický ministr vnitra Milan Chovanec tímto způsobem reagoval na kauzu údajného znásilnění v nemocnici na pražské Bulovce. Tam se syn již do Česka přesídleného afghánského tlumočníka dostal do nejasného konfliktu se zdravotní sestrou, která mladíka obvinila ze znásilnění. Soud nakonec rozhodl, že se dvacetiletý Afghánec Sabawoon Davizi trestného činu nedopustil.

Případu se ale chytla média, která v době uprchlické krize zveřejňovala nejen údajné podrobnosti nepotvrzeného útoku, ale i jména přesídlených Afghánců. Detaily utajovaného programu se dostaly na veřejnost a ministerstvo vnitra se tehdy zřejmě z politických důvodů rozhodlo v přesídlování tlumočníků nepokračovat, aby prý nebylo konkurenčními politiky obviněno z podpory migrace.

Čeští vojáci se v Afghánistánu dostávají do střetů s islamistickými povstalci stále častěji. Letos v srpnu zahynuli při sebevražedném útoku tři vojáci, tuto středu bylo na hlídce zraněno pět českých vojáků, jeden z nich těžce. Zvýšená aktivita Tálibánu zřejmě souvisí se snahou získat před možnými mírovými jednáními se Spojenými státy pod kontrolu co nejvíce území.

Link

37232