10 filmů, u kterých běhá mráz po zádech. Podívejte se na nejděsivější horory začátku tisíciletí | info.cz

Články odjinud

10 filmů, u kterých běhá mráz po zádech. Podívejte se na nejděsivější horory začátku tisíciletí

Filmy jako Kruh nebo Saw jsou legendou a zná je asi každý. V minulém desetiletí se ale do kin dostalo daleko víc hororů, které stojí za vidění i dnes. Podívejte se na deset hororů, které mají podle časopisu Reflex něco navíc – nápad a provedení, které vás zaručeně vyděsí.

1. Kruh (2002)

O co jde: Příběh o děsivé videokazetě, jejíž obsah rozhodně není radno si pouštět.

Proč se dívat: To si chcete udělat hezký večer, sáhnete po první kazetě, co se válí někde na stole, a místo rozverné komedie z jihočeských Hoštic se na obrazovce ukáže směs podivných a nechutných scén, ze kterých vám půjde hlava kolem. No a pak už jen zazvoní telefon, aby hlas v něm oznámil, že do sedmi dnů budete tuhý jak veka. Dnes už klasika Gorea Verbinského vyděsila a šokovala milióny diváků po celém světě a stoprocentně postraší i vaši maličkost. Myšlenka tajemné dívky vylézající ze studny až k vám do obýváku nenechá nikoho na pochybách, že tahle šílenost se zrodila v zemi vycházejícího slunce.

Komentář: Tento americký remake japonského hororu je stejně kvalitní jako originál a myslím, že pro českého diváka snesitelnější.

2. Znamení (2002)

O co jde: Farmář Graham Hess (nácek Mel Gibson) žije se svým bratrem a dvěma dětmi na opuštěné farmě. A žili by šťastně a spokojeně dodnes, kdyby se jim v polích za domem nezačaly objevovat tajemné kruhy v obilí. Že by mimozemšťané?

Proč se dívat: Tohle je moje srdcová záležitost, Shyamalan ve vrcholné formě. Mistrovský scénář vás nenechá na pochybách, že máte co dočinění s novodobým Hitchem. Poctivě budovaná atmosféra a momenty, ze kterých vás bude mrazit ještě hodně dlouho po odchodu z kina. Gibson s Phoenixem hrají jako o život a divák netuší, co se to vlastně děje. Tak flagrantní příběh, jehož konci přesto nechcete uvěřit!

Komentář: Shyamalan těsně před tím, než se zbláznil a začal natáčet blbosti. Dnes se pomalu vrací zpět. Držím mu palce. Už jen za tento skvost si to zaslouží!

3. Ti druzí (2001)

O co jde: Na konci 2. světové války čeká Grace (Nicole Kidman) se dvěma dětmi na manželův návrat z fronty. Dočká se?

Proč se dívat: Vypointovaný příběh a první anglicky mluvený film španělského mága Alejandra Amenábara. Při čekání na milého se v domě začnou dít podivné věci. Děti trpí alergií na sluneční svit; zatažené závěsy, prapodivné služebnictvo a rozlehlý dům rozehrávají mistrovskou partii s našimi nervy. Něco tady nehraje a je na Grace, aby odhalila děsivou skutečnost.

Komentář: Minimalistický horor jako ze staré školy. Potoků krve netřeba, stíny rozehrají vlastní hru.

Celý článek si můžete přečíst na webu Reflex.cz. 

10 nejlepších hororů všech dob: Hororový zlatý fond aneb nejděsivější filmy historie>>>


 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud