Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

10 filmů, u kterých běhá mráz po zádech. Podívejte se na nejděsivější horory začátku tisíciletí

360p

Filmy jako Kruh nebo Saw jsou legendou a zná je asi každý. V minulém desetiletí se ale do kin dostalo daleko víc hororů, které stojí za vidění i dnes. Podívejte se na deset hororů, které mají podle časopisu Reflex něco navíc – nápad a provedení, které vás zaručeně vyděsí.

1. Kruh (2002)

O co jde: Příběh o děsivé videokazetě, jejíž obsah rozhodně není radno si pouštět.

Proč se dívat: To si chcete udělat hezký večer, sáhnete po první kazetě, co se válí někde na stole, a místo rozverné komedie z jihočeských Hoštic se na obrazovce ukáže směs podivných a nechutných scén, ze kterých vám půjde hlava kolem. No a pak už jen zazvoní telefon, aby hlas v něm oznámil, že do sedmi dnů budete tuhý jak veka. Dnes už klasika Gorea Verbinského vyděsila a šokovala milióny diváků po celém světě a stoprocentně postraší i vaši maličkost. Myšlenka tajemné dívky vylézající ze studny až k vám do obýváku nenechá nikoho na pochybách, že tahle šílenost se zrodila v zemi vycházejícího slunce.

Komentář: Tento americký remake japonského hororu je stejně kvalitní jako originál a myslím, že pro českého diváka snesitelnější.

2. Znamení (2002)

O co jde: Farmář Graham Hess (nácek Mel Gibson) žije se svým bratrem a dvěma dětmi na opuštěné farmě. A žili by šťastně a spokojeně dodnes, kdyby se jim v polích za domem nezačaly objevovat tajemné kruhy v obilí. Že by mimozemšťané?

Proč se dívat: Tohle je moje srdcová záležitost, Shyamalan ve vrcholné formě. Mistrovský scénář vás nenechá na pochybách, že máte co dočinění s novodobým Hitchem. Poctivě budovaná atmosféra a momenty, ze kterých vás bude mrazit ještě hodně dlouho po odchodu z kina. Gibson s Phoenixem hrají jako o život a divák netuší, co se to vlastně děje. Tak flagrantní příběh, jehož konci přesto nechcete uvěřit!

Komentář: Shyamalan těsně před tím, než se zbláznil a začal natáčet blbosti. Dnes se pomalu vrací zpět. Držím mu palce. Už jen za tento skvost si to zaslouží!

3. Ti druzí (2001)

O co jde: Na konci 2. světové války čeká Grace (Nicole Kidman) se dvěma dětmi na manželův návrat z fronty. Dočká se?

Proč se dívat: Vypointovaný příběh a první anglicky mluvený film španělského mága Alejandra Amenábara. Při čekání na milého se v domě začnou dít podivné věci. Děti trpí alergií na sluneční svit; zatažené závěsy, prapodivné služebnictvo a rozlehlý dům rozehrávají mistrovskou partii s našimi nervy. Něco tady nehraje a je na Grace, aby odhalila děsivou skutečnost.

Komentář: Minimalistický horor jako ze staré školy. Potoků krve netřeba, stíny rozehrají vlastní hru.

Celý článek si můžete přečíst na webu Reflex.cz. 

 

 

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1